Błąd pamięci RAM

Mam laptopa HP Compaq CQ70, 2 kości RAM, jedna 2GB, druga 1GB. Nie są tej samej firmy. Po wizycie w serwisie (wymieniałem klawisz), wróciwszy do domu, uruchomiłem komputer niczego się nie spodziewając. A tu nagle pusty ekran, pojawił się znak ,_"  w lewym górnym rogu, i ,BEEP" jednostajnie, i nieprzerwanie. Z tego co przeczytałem taki dźwięk BIOS wydaje, gdy wykryty zostanie błąd pamięci, lub takowej pamięci nie wykryto. Poszedłem do serwisu, ale nic nowego się nie dowiedziałem. Serwisant pozamieniał sloty kości, uruchamiał komputer na jednej, ale nic. Ja tak samo, w domu powtórzyłem zabiegi, ale nic nie dało. Przeczyściłem styki kości octem i popróbowałem kilka razy. Uruchomiłem system, ale tylko jednorazowo, po wyłączeniu znowu ten sam problem. Skan BIOSu nic nie wykrył. Po kolejnych próbach udało mi się uruchomić system. Na razie działa, ale nie chcę ciągle bawić się z rebootowaniem komputera. Ps. Na jednej kości też próbowałem. Czy jest tu ktoś w stanie wyjaśnić mi o co chodzi? Niezbyt mnie zachęca diagnoza w serwisie, 50 zł za to, co mogę dowiedzieć się w internecie.

Przekładaj pamięć miejscami. Najpierw jedna kość następnie druga. Dwie możliwości albo któryś slot uszkodzony lub któraś kość. Rozumiem, że wcześniej dwie kości razem współgrały.

A może po prostu kości działają na różnych częstotliwościach skoro są od innych producentów?

Reklamacja - co to za serwis?

 

Napisałem, serwisant robił tak, ja to samo w domu. Nic nie pomogło, dopiero po kilku próbach i wciskaniu DEL+F12 komputer uruchomił się. Skan BIOSu też nic nie pomógł. Tak, obie kości działały, jednak występowały incydenty typu Blue Screen.

Ale to nie wina serwisu, oni tylko wymienili mi klawisz. ENDOR Komputer Bydgoszcz.

Wykonaj test pamięci memtest86 i wrzuć zdjęcie po całym przebiegu.

 

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

 

Czy przed serwisem było OK?

Ja tak miałem jak kości działały na róznych częstotliwościach.