Blad Parzystosci pamieci ram? 2 Pipniecia AMI Bios AsusAV8

Mam plyte Asus AV8 Bios AMI i przy starcie piszczy 2 razy czasem 3 sa to szybkie pipniecia…

Juz szukalem w wielu miejscach…i u kilku ludzi…i pisze ze to cos z ramem…mam 2 kosci po 1 GB nie sa identyczne ale nawet jak wlorze 1 to jest to samo…ram uszkodzony nie jest…Juz niewiem co mam robic…

Opis bledow jest taki:

2pipniecia - błąd parzystości RAM

3pipniecia - błąd w pierwszych 64kB RAM

Czy to moze byc cos innego…

Moze zla konfiguracja biosu…chociaz nic tam nie robilem…bo plyte kupilem niedawno.

DZIEKI za jakas pomoc 8)

A próbowałeś z innym procesorem - możliwe że jest w nim uszkodzony kontroler pamięci. Ja miałem podobny problem, tylko okazało się, że winny był bank pamięci na mobo.

A moduły pamięci na innym kompie nie możesz sprawdzić.

Jaki procek.

Jakie dokładnie moduły pamięci oznaczenie.

I czy to ta płyta główna - napewno.

A przekładałeś moduły w bankach,sprawdzaj pojedyńczo.

A reset biosu robiłeś najlepiej baterią i ma być bank obsadzony pamięcią - komp na czas resetu odłączony od zasilania 230V.

Karta glowna Asus A8V

na innym kompie moduly chodzily…

Karta ma 3 miesiace i juz restart biosu?

AMD Athlon 64 Processor 3500+

Nazwa modulu Kingston K

Numer seryjny 730EE104h

Rozmiar modulu 1024 MB (2 rows, 4 banks)

Typ modulu Unbuffered

Typ pamieci DDR SDRAM

Szybkosc pamieci PC3200 (200 MHz)

jak pisalem sprawdzalem je w roznych “bankach” pojedynczo i to samo…

chyba kupie inny ram…zalecany przez producenta

KVR400X64C3A/512

Reset biosu to normalna czynność - czyli robisz kiedy chcesz.

Najlepiej kupić 2 identyczne moduły pamięci zalecane przez producenta płyty - te sprzedać.

NO to Wszystko jasne jak by i nic!!

To niebyl ram…zmienilem na zalecany i dalej jest to samo…pipie 3 razy!

Ale jak odlacze wszystkie urzadzenia od USBwbudowanego w karte glowna komputera nie piszczy jest cisza przy starcie…wiec to cos z USB… nie parzystosc ale jak te same urzadzenia podlacze do dodatkowej karty USB ktora mam extra to tez nie pipie…Niewiem czemu jak jest …

Ktos moze ? cos doradzic? 8)

Zrobiłeś ten reset biosu - weź kogoś kto kuma w biosie i zrobić.

Czy to porty USB które wychodzą bezpośrednio z płyty,czy te na śledziu,przednim panelu - bo może źle podłączone do płyty głównej.

Może porty USB uszkodzone na płycie lub któryś z nich uszkodzony.

Lub urządzenia USB za dużo pobierają prądu powyżej 500 mA.

Sprawdź na portach USB płyty(które są bezpośrednio na płycie głównej) np na myszy/klawiaturze USB - sprawdź wszystkie porty USB i zobacz.