Błąd plików dll

(Goldberg) #1

Z ciekawości zainstalowałem na swoim XP DirectX 10(http://legalne.info/DirectX-10-dla-XP,program,download,2020,3905)

Wygląda na to, że plik pobrany przeze mnie był jakiś felerny. Teraz za każdym razem, gdy próbuje włączyć jakąś aplikację, wyskakuje błąd zawierający informację o uszkodzeniu jakiegoś pliku .dll (niektóre aplikacje wcale się nie włączają). Pobrałem, a następnie zainstalowałem ten DirectX na swoim komputerze (http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html), ale nic to nie dało. Ktoś ma jakiś pomysł na naprawę tego błędu?

(rgabrysiak) #2

DirectX 10 nie jest dostępny dla XP a wszelkie tego typu instalki przynoszą same problemy. Na początek spróbuj w wierszu poleceń wpisać komendę:

System powinien sprawdzić poprawność plików systemowych. Jeśli to nie pomoże spróbuj instalacji nakładkowej systemu.

(Goldberg) #3

Po wpisaniu tego kodu, wyskakuje okienko z informacją o tym, że mam wsadzić do dysku jakąś płytę. Chodzi o płytę z Windowsem tak?

Jeśli tak, to czy byłaby jakaś inna opcja na naprawę tego błędu? Nie wiem gdzie jest moja płyta z Windowsem, znalezienie jej pewnie zajęłoby mi trochę czasu...

(rgabrysiak) #4

Wydaje mi się że bez płyty od XP się nie obejdzie. Choć możesz spróbować jescze tego sposobu:

(Goldberg) #5

Nie rozumiem...Według tego co zrozumiałem, mam w opcjach folderów ustawić na wyświetlanie ukrytych folderów. Ok zrobiłem, ale następnego kroku już nie rozumiem. Pisze coś, że powinien mi się pokazać folder "i386 ". Problem w tym, że ja czegoś takiego nie widzę.

(rgabrysiak) #6

Jeśli brakkuje ci folderu i386 na dysku systemowym to bez płyty z systemem Windows XP się nie obejdzie.

(Goldberg) #7

Gdzie taki folder ma się znajdować? W głównym katalogu dysku na którym zainstalowany jest system?

(rgabrysiak) #8

Folder powinien być na dysku na któym zainstalowany jest system. Poszukaj płyty z systemem będzie szybciej :slight_smile: .

(Goldberg) #9

Powiedz mi jeszcze, czy przywrócenie systemu coś da? Przypomniało mi się, że jest też taka opcja.

(rgabrysiak) #10

Spróbuj jeśli przywracanie nic nie da zawsze możesz je cofnąć.

(Goldberg) #11

Hmm. Wygląda na to, że zadziałało. Przywróciłem system, teraz wszystko działa poprawnie. Dzięki za pomoc. :wink: