Błąd pliku .docx Word

Witam,

Gdy chcę otworzyć plik .docx wyskakuje mi komunikat " Nie można otworzyć pliku Open Office XML ponieważ są problemy z jego zawartością" . Gdy klikne “OK” w tym komunikacie, pojawia się kolejne okno z komunikatem “Program Word odnalazł w dokumencie zawartość której nie można odczytać. Czy chcesz odzyskać zawartość tego dokumentu? Jeśli dokument pochodzi z zaufanego źródła, kliknij przycisk Tak” Po kliknięciu Tak pojawia się znowu pierwszy komunikat, gdzie wybieram znowu OK i wtedy znika to okno ale żaden dokument nie został otwarty w Wordzie.

Mało tego, żaden plik .docx znajdujący się na komputerze nie chce się otworzyć, pojawiają się identyczne jak wyżej komuniakty.

Bardzo zależy mi na tym pliku ponieważ jest to praca licencjacka niestety…

Każda pomoc mile widziana :slight_smile:

skorzystaj z konwenterów online docx na doc - https://www.google.pl/search?q=docx+na+ … hQfar4DoBA

Niestety to nic nie dało. Wyskakuje błąd "There was an error while converting"

Próbowałam również wypakować tego .docx ale ani winrar ani bandzip nie chcą go wypakować tak jak powinny do paru plików xml, wypluwają tylko komunikaty o błędach archiwum… :frowning:

Pozostaje sprawdzić ten plik docx. Najlepiej pobrać mały program portable docx viewer 1.1 i wypakować byle gdzie. To coś ok 600KB. Uruchamia się plik exe i wyświetli się panel. W opcji files - kliknij w pierwszą pozycję, znajdź i dodaj ten swój plik. Niestety, ten program nie ma opcji edycji, ale zawsze można skopiować tekst myszą i wkleić do notatnika, czy nowego dokumentu office. Gdy będzie błąd kodowania dokumentu, to się pewnie nie da nic zrobić.

To był pobrany docx skądś, czy zepsuł się podczas jego tworzenia?

Hej,

:arrow: Jakiego pakietu używasz?

:arrow: Najnowszy dostępny Service Pack do pakietu zainstalowany?

:arrow: Czy problem nie wystąpił przypadkiem po instalacji jakieś poprawek z Windows Update?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bogdan_G : DocX Viewer wypluwa błąd “Cannot open file C:/ (…).nazwapliku.zip.z8226” chociaż próbuje otworzyć wspomniany uszkodzony plik .docx

Plik był tworzony przeze mnie na MS Office Word 2007, był zapisywany i otwierany wiele razy aż pewnego dnia zaczęły wyskakiwać te komunikaty… :frowning:

Dimatheus : MS Office 2007, Office nieaktualizowany niestety. Mam włączone za to automatyczne aktualizacje Windows Update, jednak po ostatniej aktualizacji plik jeszcze normalnie się otwierał i był edytowany

Dodam, że udało mi się wyciągnąć z pliku nic nie znaczący zlepek znaków, w pewnym momencie jest tam tekst którego nie było oryginalnie w tym pliku, za to czytałam go na stronie internetowej i miałam link w zakładkach. Wyciągnęłam go narzędziem do naprawiania docx-ów wbudowanym do MS Word.

:roll:

Hej,

Spróbowałbym zatem naprawy pakietu Office. Dodatkowo, po diagnostyce i naprawie, należałoby zainstalować najnowszy Service Pack 3 do pakietu Office.

Pozdrawiam,

Dimatheus