Błąd pliku hal.dll


(Bartex5) #1

Witam, od razu przejde do rzeczy.

Mam dysk sata ,który nie był od dłuższego czasu używany, gdy go podłączyłęm wszystko pięknie. ale gdy chce wgrać system wyskakuje błąd że nie ma pliku hal.dll [dysk bez systemu]

 

 

 

 

 

Dodam że po włożeniu płyty do innego kompa system sie ładuje

 

z góry thx za pomoc


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ, który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora . Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Lightextract) #3

Ok, dysk bez systemu, ale może by tak strzelić mu kompletny format? Nie wydaję mi się, ze pomoże, ale można spróbować, jeżeli nie ma tam zbyt cennych danych. Może płyta ładując jakieś pliki tymczasowe na dysk twardy ma problemy później z ich odczytem (dysk uszkodzony), może też jakieś pozostałości po poprzednim systemie je powodują - jednak dokładnie procedury instalacji nie znam. Może też po prostu Twoja nagrywarka ma problemy z odczytem tej konkretnej płyty (nawet gdy płyta gdzie indziej działa), co jest możliwe - wtedy przeczyszczenie lasera może pomóc czy ewentualnie samej płyty. Możesz też spróbować zainstalować jakąś dystrybucje Linuksa (Ubuntu, Mint) i przekonać się, czy instalacja będzie robić jakieś problemy z plikami. Jeżeli tak, to problem jest wyraźnie sprzętowy i albo tyczy się Twojej nagrywarki, jeżeli lubi ogółem często nie odczytywać płyt, albo dysku twardego.


(Bartex5) #4

Rozwiązałem problem prosze o zamknięcie tematu.

 

Okazało się że miałem wadliwą wersje windows 7

 

Pozdrawiam.