Błąd po formacie spadek klatek

Witam około rok temu zakupiłem laptopa do gier Lenovo z51 grało się na nim bardzo dobrze co do wczoraj, update windowsa 10 zrobił mi się sam, po updacie wszystko wyglądało dobrze lecz gdy chciałem zagrać w gre “minecraft” zauważyłem spory spadek klatek, na mapie na ktorej przed updatem mialem 1500 fps miałem 350, postanowilem zrobic formata, teraz na tej mapie mam 490 i fpsa wiecej mi nie wyciagnie, lecz gdy odpale np. yt i spojrze szybko na Minecrafta fpsy są wieksze (zalezy od mapy) lecz gdy wejde do gry spada do 490 prosze o pomoc! laptop na gwarancji

Na początek proponuję nie panikować. :wink:
Zrób aktualizację sterowników płyty głównej ze strony Lenovo, zgodnie z wersją laptopa.
Potem zainstaluj aktualne sterowniki do karty graficznej.

Na pewno 1500FPS? A nie 1500… czegoś innego?
Ponadto - poza zwykłym licznikiem - różnicy między 1500 FPS :smiley: a 490 :smiley: byś nie zauważył…
Spróbuj przeinstalować na czysto sterowniki karty graficznej, zainstaluj DirectX 9…

PÓŁTORA TYSIĄCA KLATEK NA SEKUNDĘ! WOW!

1 polubienie

Na mapie z parkourem, fpsy spadaly oczywiscie ale chodzi o to ze mam 490 gdy wejde powiedzmy na YT i szybko wroce do gry widac 1000-1500 fps ktore spada do 490, widze to w rogu poniewaz jest opcja "“Show fps”

Zrobilem wszystko i nadal jest 490 fps gdy zrobie cos innego na komputerze i spojrze na minecrafta jest 1000+ wejde to szybko spada do 490 nie wiem o co chodzi

Pomoze ktos?

Spróbuj tego.

Wyłączanie optymalizacji pełnoekranowych dla wszystkich gier

Wybierz przycisk Start, a następnie wybierz kolejno pozycje Ustawienia > Granie.
Wybierz pozycję Pasek gry.
Wyczyść pole wyboru Pokaż pasek gry, gdy gram w gry pełnoekranowe zweryfikowane przez firmę Microsoft.

Na koniec restart systemu. Mi ten sposób pomógł :slight_smile:

Mam wszystko zrobione, nadal tak jest nie wiem od czego to jest, przed aktualizacja wszystko bylo w porządku