Błąd po zainstalowaniu najnowszych sterowników od Nvidi

Więc tak: Pobrałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki Nvidi do karty graficznej GeForce 8600GT z 512MB. Instalacja przebiegała normalnie bez żadnych problemów, po niej zrestartowałem komputer. I wtedy zaczęła się wariacja obraz przestawił się na 800x600 z 4-bitowymi kolorami. Nie można przestawić rozdzielczości ani kolorów a panel sterowania Nvidi nie chce zaskoczyć. Tematów które mogłyby mi pomóc na tym forum nie było.

Poprosiłbym o jakieś rady jak załatwić ten problem.

Przede wszystkim sprawdź czy te sterowniki były na pewno do tej karty i do właściwego systemu operacyjnego. Poza tym z tego co napisałeś, to raczej Windows nie załadował tych sterowników. W tej chwili twoja karta pracuje pewnie na sterownikach domyślnych. Sprawdź sterowniki, pobierz w razie czego właściwe i zainstaluj ponownie. Przed ich zainstalowaniem spróbuj odinstalować poprzednie jeśli będzie taka możliwość a jak nie to przeczyść rejestr CCleanerem.

Sprawdzałem czy pasują. Według NVIDIi tak. Odinstalowałem stare i zainstalowałem nowe. Przeczyściłem rejestr, ale mimo wszystko nie działają.

http://www.nvidia.pl/object/winxp_195.62_whql_pl.html jeśli dla XP i http://www.nvidia.pl/object/win7_winvis … ql_pl.html jeśli dla Visty 32 bit lub Windows 7

Właśnie z tymi mam problem. Specyfikacja kompa:

Windows XP home(32bit), procesor intel core 2 duo E6550 2.33 ; 4GB ram, karta geforce 8600gt Galaxy, płyta główna ASUS P5KPL.

Jeśli zainstalowałeś wcześniej poprawnie sterowniki od płyty głównej to nie powinieneś mieć problemu z tymi sterownikami. To są sterowniki w pełni zgodne z Windowsami.

A nie da się ustawić rozdzielczości na wyższą?

Dobra aktualizuję płytę główną.

@up nie da się.

Aktualizacja nic nie dała(aktualizowałem chipset). Może mam coś innego zainstalować czy coś?

UP: Udało się. Użyłem porady na tej stronie: http://www.searchengines.pl/index.php?s … 1357&st=45 w drugim poście od góry jest rozwiązanie. U mnie zadziałało.

Sorka za odkopywanie ale pomyślałem, że komuś się przyda :lol: .