Błąd pobierania poczty Outlook 2010

Witam, w Outlooku 2010 mam ustawione konto pop3 w gmail. Często przy pobieraniu wiadomości wyświetla się coś typu “Nie można rozpoznać serwera nazwy pop3”, coś w ten deseń. Ogólnie jakoś tak zrywa połączenie. konto typu imap też słabo działa, wiadomości zapisują się różnie, czasem nie i też wyskakuje komunikat o problemie z tym serwerem.

Najprawdopodobniej masz źle skonfigurowaną pocztę w Outlook 2010, najpierw zajrzyj tutaj:

http://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=pl&answer=13287

Dostępne dane w tabelce należy wykorzystać przy konfiguracji programu. Chociaż Outlook jest zawodny osobiście spotkałem się z problemami “błachymi” występującymi w tym kliencie poczty, i świadomy tego polecam jednak Thunderbirda,bynajmniej nie miałem z nim tyle kłopotów co z outlook-iem.

Konfigurowałem według tej strony :slight_smile: Maile czasem normalnie się pobierają, a czasem nie.

A ile masz skrzynek pocztowych skonfigurowanych w outlook-u, jeśli więcej jak jedną to czasem występują problemy. Spróbuj jeszcze zresetować ustawienia konta i konfiguracji poczty, i ją preinstalować, wtedy ponownie zainstalować