Błąd pod czas uruchamiania komputera

Witam,

Od paru dni mam pod czas uruchamiania komputera taki błąd “a disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart” , stało się tak po zmianie biosu na starszą wersję a następnie powrót na nowszą i nie wiem co teraz zrobić aby ten błąd zniknął, czytałem że może to być wina kabli Sata ale zmieniłem na ten od stacji dvd-rom i dalej to samo, zrobiłem test dysku programem HD tune nic nie wykrył, wgrałem jeszcze raz bios ściągnięty ze strony producenta pod moją płytę ale problem dalej jest, proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Komputer uruchamiam w sposób włożenia płyty cd od płyty głównej i pod czas rozruchu naciskam F12 i wybieram z listy DVD-ROM i uruchamia się X… nie pamiętam nazwy, naciskam reboot i komputer się uruchamia ale trzeba tak za każdym ponownym wyłączeniem i włączeniem komputera co zaczyna się robić uciążliwe. Dysk oraz cały sprzęt jaki mam w podpisie.

Z góry dzięki za pomoc.

a na pewno dobrze są dociśnięte kable, nie tylko sata ale też zasilający zarówno przy dysku jak i końcówce molex ?

Raczej są dobrze dociśnięte bo ostatnio sprzątałem w środku i dociskałem wszystko i jak przekładałem kabel SATA to również docisnąłem ale jeszcze jutro sprawdzę.

Może to banalne pytanie. Dobrze skonfigurowałeś Bootowanie w BIOS? Może masz coś namieszane w konfiguracji?

Mam podobny problem, ale u mnie dzieje się to rzadko i na 100% zawodzi tasiemka przyłączeniowa SATA. Wystarczy nią poruszyć i komputer zaczyna działać.

Może przeinstaluj sterowniki od płyty głównej jesli musisz mięć płytę cd od niej do uruchomienia systemu i coś jest nie tak ze sterownikami .

Dociskanie kabli, ani instalacji sterowników od płyty głównej nie pomogła. Zrobiłem format dysku i wszystko teraz cacy.

Dzięki za pomoc temat do zamknięcia.