Błąd podczas Bootowania pendrive z instalacją

Witam Serdecznie!

Postanowiłem złożyć coś swojego, więc zakupiłem trochę używanych części, I teraz nasuwa się pewien problem. Mianowicie, Po próbuje uruchomienia instalatora Windows 7 Starter(Mam na niego licencję) z Pendrive Butowalnego, rzecz jasna.(Sprawdzany na innym PC) po okienku Start booting from USB(Może gdzieś dałem gafę)…Niby wszystko w porządku, ale po tym pojawia się…

“The file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum” w tłumaczeniu… 

“Plik jest prawdopodobnie uszkodzony . Suma kontrolna nagłówka pliku nie odpowiada obliczonej sumy kontrolnej”

 

A instalator uszkodzony nie jest, bo sprawdziłem go na drugim PC, i ładnie idzie.

Wszelakie sposoby naprawy, od sprawdzenia RAM’u, “przeleceniu” po BIOS’ie, przywracaniu domyślnych ustawień, sprawdzenia czy wszystko jest dobrze wpięte…Dalej to samo.

Dodam, że Dysk, który tam siedzi, ma nagranego Windows 7 Ultimate, ale nie mogę nawet go sformatować, ponieważ Gdy uruchamiam Hirens Boot’a z live CD to podczas ładowania programu GParted, komputer wydaje kilka powiadomień, w tym zadziwiająco napisy “R.I.P”.

Poniżej podaje specyfikacje:

BIOS:P4i48

Procesor: Intel Celeron 2,4GHZ, podkręcony do 3GHZ(Nawet jak jest na 2,4GHZ nie idzie uruchomić instalatora)(Oraz, mam zamiar wymienić go na Pentium 4 3,2GHZ, bo chipset obsługuje).

Pamięć RAM: 2GB GoodRam’a (166Mhz) DDR1

Dysk Twardy: 80GB Ata IV

Karta Graficzna: Ati Radeon 1500Pro 256MB.(To chyba nie ważne, bo instalator nie krzyczy o karcie graficznej)

Karta dźwiękowa: Ac’97 Audio

Karta sieciowa: W Bios’ie nie mogę sprawdzić.

 

 

Liczę na waszą pomoc. Bo ja przez okres 3 dni Walki, nie podołałem.

Dlatego wykonałbym to: https://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk-367772t.html  Po tej operacji na tym dysku instalacja systemu powinna ruszyć bezboleśnie, jeśli pendrajw działa na innym komputerze.

Już sprawdzam, i dam rezultaty

 

 

Po wymazaniu danych z dysku wyskakuje następujący błąd:

Windows boot manager.

Piszą o naprawie windows…

If you do not have this disc contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: /Boot/Bcd

Status: 0XC000000E

iNFO: An error occurred while attemting to read the boot cofiguration data.

 

Jakieś pomysły?

Czy masz dobrze podpięty dysk? Może masz na taśmie dwa urządzenia ? jak tak to pozmieniaj je na taśmie i ustaw na Master

Mam Oddzielnie podpięty Dysk i nagrywarkę.

Dysk jest Na master, a nagrywarka na Slave(Ustawione zworkami).

Dysk - Primary Master

Nagrywarka - Secondary IDE Master

 

Co sądzicie o Windows Recovery Disk? Nie trzeba odbudować tej struktury rozruchowej?

A czasami dysk jak jest sam to bez zworki, ja mam bez zworki. A jak masz nagrywarkę na drugiej taśmie to też master musi być.

Nawet jak wyjmę zworkę z dysku, i ustawie nagrywarkę na master to ten sam błąd.

Spróbuj dysk na jednej taśmie jako Master i nagrywarkę na drugiej taśmie też jako master jak już Ci zasugerował @stens1950.

Hej,

A może odbudowa plików startowych systemu? http://traxter-online.net/naprawa-i-konfiguracja-rozruchu-windows/

Pozdrawiam,

Zworki ustawione jak mówicie, dalej to samo.

Jak mam uruchomić wiersz poleceń DOS, jak poza biosem nic więcej nie mogę uruchomić?

HELP ME! ;X

A próbowałeś uruchomić jakiś inny system z pendrive’a, np. Ubuntu?

Ubuntu też wywala błędy :X

Jakie?

Hej,

A w czasie uruchamiania komputera nie pojawiają się jakieś błędy BIOS’u - nie pojawiają się jakieś pikania?

Pozdrawiam,

Piknięcie jest jedno, że komputer się uruchamia.

Wyświetla się w Ubuntu fioletowy obraz, a po chwili czarny ekran z kursorem migającym i po chwili wywala Fatal errory i restartuje po 30 sekundach.

Spróbuj może użyć innego pendrive. Poza tym - korzystasz z USB 2.0 czy USB 3.0?

USB 2.0

Ten pendrive działa poprawnie na innym PC

Korzystasz z BIOS’u czy UEFI? Poza tym, mimo że działa, to i tak bym spróbował podłączyć inny pendrive, dla pewności że problem nie jest z pendrivem

Korzystam z Bios’u Utility.

Zaraz spróbuje XP’ka. Bo wywala z XP błąd, że plik txtsetup.inf jest uszkodzony lub go nie ma.

To wiem, jak naprawić.

 

Z innego Pendrive to samo…

Hej,

W takim układzie spróbowałbym sprawdzić pamięć przy pomocy na przykład MemTestu.

Pozdrawiam,