Błąd podczas instalacji DirectX 9.0

Witam mam problem podczas instalacji DirectX 9.0, ponieważ wyskakuje mi taki komunikat : http://www.iv.pl/images/14278620464487842317.png

Mój sprzęt to :

-HP Pavilion dv5-1110ew

-win 7 Ultimate

-Grafika; NVIDIA GeForce Go 9200M 512MB

-Procesor: Intel Pentium Dual Core T3200 (2.00 GHz, 1MB L2, FSB 667 MHz)

z góry dzięki za pomoc

Cześć

Z tego co wiem to Windows 7 ma DiretiX 11 który zawiera w sobie 9 i 10

Owszem Windows 7 ma DirectX11 ale warto go “zaktualizować” o starsze biblioteki.

tak wiem ze win7 na directX 11 ale wlasnie nie chodzi mi gra która potrzebuje directx 9.0

sprawdziłem sterowniki są aktualne

Dodane 18.06.2013 (Wt) 19:57

przejrzałem ten temat : instalacja-aktualizacja-biblioteki-directx-t381213.html

lecz dalej mam taki sam problem to w temacie

ani zainstalować ani zaktualizować sam nie wiem co mam juz z tym zrobić

Jaka to dokładnie gra? Niektóre gry potrzebują czasami jakiejś biblioteki .dll. Takowe pobiera się, wypakowuje i plik .dll umieszcza w folderze gry. Jednak cały czas mi się zdaje, że coś jest poplątane z instalowaniem. Na XP i na win7 pobierałem do wpierw utworzonych folderów ma dysku C, potem uruchamiałem DXSETUP.

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html To jest dobry directx 9c. Już parę lat na dwóch komputerach chodzą gry na tym directxie z DP i nie ma problemów.

Skąd pobierałeś ten 9c? Czasem jest winą wirusów, że nie udaje się instalacja directxa. O tym pełno w necie.

Dobrze by było sprawdzić w “Podgląd zdarzeń” (wpisz w szukajce w pasek start) z jaką biblioteką jest problem. Spróbuj też wersji Web Install, ale nie wiele to zmieni.

Gra to “The Incredible Adventures of Van Helsing” i ona właśnie potrzebuje pliku “d3dx9_43.dll”. tak jest możliwość coś jest poplątanie z instalowaniem, ponieważ oddałem komputer do serwisu i tak robiono mi format. Pewnie ktoś zrobił to na odwal i teraz mam problem. Próbowałem plik dll wrzucić do folderu z grą i za to inny błąd sie pojawia( jesli bedzie potrzeba to wstawie screena )

DirectX 9.0c pobierałem ze strony microsoftu ale też z innych stron i nic. sprawdzałem programem antywirusowym i nic nie wykrył

Wyszukaj w podglądzie zdarzeń, jakie pokazuje błędy aplikacji i systemu w czasie uruchamiania gry i instalowania directxa.

Możesz też pobrać na dysk Directx 9c do utworzonego folderu na dysku C, a potem zainstalować offline. http://translate.google.pl/translate?hl … safe%3Doff Jest tego trochę ponad 95MB

Jakim programem antywirusowym sprawdzałeś? Sprawdź malwarebytesem antimalware, przy instalacji odznacz okres próbny. Sprawdź choćby adwcleanerem. Format był tylko jednej partycji?

sprawdzałem programem microsoft security essentials. format był 2 partycji. C na programy a D na gry itp.

okej znalazłem ten podglad i co teraz mam zrobić ?

Dodane 19.06.2013 (Śr) 18:32

to co podaleś w linku już ściągnąłem już jakiś czas temu i nie wiem co mam z tym zrobić. jest coś takiego : http://www.iv.pl/images/55965825734654485627.png

To wszystko nie wiadomo co, co na screenie. Trochę bibliotek spakowanych w winrarze. Pousuwaj. To, co zapisuje się na dysk z podanej stronki do zainstalowania offline, to samorozpakowujące się archiwum. Pobierasz do folderu i uruchamiasz exe. Jak Ci się wszystkie biblioteki pokażą, to znajdziesz między nimi DXSETUP i uruchomisz. Wtedy dopiero będzie prawidłowa instalacja.

Bogdan_G zapodaj jeszcze raz ten plik, ten co podałeś wcześniej wygasł

Link jest nadal dobry, tylko serwer w tej chwili kaput. Poczekaj.

Znalazłem inny

http://download.microsoft.com/download/ … redist.exe

Jak zainstalować DirectX9?

Pobierz plik exe z powyższego linku na DirectX9. Kliknij na exe i będzie prosić, aby wybrać folder, aby wyodrębnić pliki. wybierz “dxsetup” exe.

zrobiłem tak ja napisałeś directx sie zaktualizował gra działa. Ja juz chcialem formatować komputer ;D po kilku dniach walki z komputerem nareszcie się udało. Dzięki wielkie. jesteś spoko gość ;))

Dodane 21.06.2013 (Pt) 0:30

zostawię sobie ten plik na dysku na wszelki wypadek ;D