Błąd podczas instalacji DirectX

Witam,

Podczas instalowania Epic Games Installer, czyli launchera do gry Fortnite, pojawił się błąd. Dokładnie wtedy, gdy instalator miał zainstalować pakiet DirectX.
Nie udaje się również zainstalować pakietu DirectX ręcznie, ze strony Microsoftu, ani przy użyciu normalnego instalatora, ani wersji offline.
Zainstalowałem Microsoft Visual C++ w wersjach 2010, 2012, 2013, oraz 2017 zarówno wersje x64 jak x86. Próbowałem instalacji w trybie awaryjnym oraz przy wyłączonym antywirusie.

Mój sprzęt:
Asus A52F
Chipset Intel HM55
Intel Core i3 M350 2.27GHz
2GB Ram
Windows 10 Pro 64-bitowy

Sterowniki według systemu i zewnętrznych programów są aktualne. Oryginalnie na laptopie był zainstalowany Win 7 ale mam nadzieję, że do rozwiązania problemu nie będzie potrzebny downgrade.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Sprawdź dysk:

Próbowałeś przywrócić system do momentu przed instalacją DirectX i zainstalować jeszcze raz?

Dysk jest praktycznie nowy, co widać na screenshocie. Jest podłączony w kieszeni bocznej laptopa, zamiast napędu optycznego.

Dodam jeszcze, że przy instalacji ręcznej pakietu DirectX pojawia się komunikat: “Wystąpił wewnętrzny błąd systemu. Sprawdź plik DXError.log i DirectX.log”
Załączam więc te logi:
DirectX.log http://wklej.org/id/3364756/
Dxerror.log http://wklej.org/id/3364757/

Jedyna opcja jaką widzę w ustawieniach to przywrócenie systemu do ustawień początkowych, co spowoduje usunięcie większości zainstalowanych programów i kilku sterowników.

Więc jeśli nie ma Punktu przywracania spróbujmy coś jeszcze.

Uruchom CMD z uprawnieniami administratora.
sfc /scannow

Jeśli coś wykryje, napisz.

Włączyłem skan, zostawiłem komputer na jakiś czas i gdy zobaczyłem, był uruchomiony ponownie. Załączam więc końcówkę logów: http://wklej.org/id/3364845/

Driver booster wykrywa i instaluje Biblioteki DirectX

Użyłem Driver Boostera, ale nie było tam funkcji instalacji DirectX.

Odinstaluj DriverBoostera. Zostawia sporo wpisów w Zaplanowanych zadaniach i Firewallu.

Spróbuj tej instalacji, rozpakuj do wybranego katalogu. DirectX End-User Runtimes (June 2010)
Po kliknięciu Download, odznacz wszystko przewijając okienko.

Wystąpił błąd, ten co zwykle.

Odpal DXSETUP z prawokliku jak Administrator

To samo…

Programy i funkcje systemu w panelu sterowania. Włącz/wyłącz i tam zaznacz składniki starszej wersji systemu i direct play. I spyta czy pobrać z Windows Update.

https://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

Pobierasz po odpaleniu Yes podajesz lokalizację do wypakowania np. pulpit załóż na nim folder DX i do niego wypakuj zawartość. Odpalasz jak już pisałem prawoklikiem DXSETUP Akceptuję umowę i Dalej

Po zaznaczeniu funkcji i pomyślnej “instalacji” trzeba było ponownie uruchomić komputer. Po restarcie składniki starszej wersji systemu i direct play są znów wyłączone.

Po kilku minutach instalacji - ten sam błąd.

Spróbuj tak. Ściągnij DirectX Redistribute (jest na DP). Rozpakuj pakiet. Odinstaluj dokładnie sterowniki graficzne. Następnie odpal setup.exe z miejsca, gdzie rozpakowałeś DX (jako administrator) i zainstaluj. Na koniec zainstaluj sterowniki graficzne. Czy pomogło?

Podgląd Zdarzeń ?

Udało się zainstalować tą grę? Mam ten sam problem i od kilku dni szukam jakiegoś sposobu.