Błąd podczas instalacji MS Office w Windows XP

Nie mogę zainstalować Microsoft Office 2007 dla użytkowników domowych.

Mam klucz i oryginalny program, doczytałam się teraz, że jest on na trzy komputery domowe, wcześniej był już instalowany bez problemu, moje pytanie, czy jeśli chcę zainstalować po raz czwarty, to już nie mogę?

Po “odpaleniu” płytki pokazuje się okienko, gdzie wpisuję klucz, pokazuje mi, że jest OK i zaczyna instalować, widoczny jest granatowy pasek, ale po chwili pojawia się komunikat, że Instalator nie może odnaleźć produktu Exel.pl-pl\Exel LRcab., i wyświetla się ramka z napisem Moje dokumenty , kiedy klikam OK, jest napis, że Nieprawidłowa lokalizacja , więc podaję ścieżkę, Mój komputer,dysk C, Program Files, Microsoft Office, Office 12, lub bez Office 12 i wyświetla mi się Nieprawidłowa lokalizacja.

Mój system Microsoft Windows XP Home Edition Wersja 2002 Dodatek Servis Pack 3.

Intel /R/ Pentium /R/ 4 CPU 3 00GHz 3.01 GHz 512 MB RAM

Proszę o pomoc. :frowning:

Czy płyta nie jest porysowana lub zabrudzona (wygląda to na błąd odczytu z płyty)?

Ja instalowałem Office 2007 już ze cztery razy, ale po dwa razy na dwa komputery. Na czwarty komputer pewnie klucz by był zablokowany. Jeśli to tylko ponowna instalacja na któryś z trzech komputerów, na którym był już ten Office, to można telefonicznie aktywować. Aktywować na czwarty komputer - można tego warunku nie przeskoczyć. Nie da się.

Nie jest porysowana, ani zabrudzona, zawsze trzymam ją w pudełku. Mnie niepokoi, że wyświetla się ramka Moje dokumenty, tam mnie kieruje, jakbym miała podać ścieżkę do Moich dokumentów i mimo, że podaję Mój komp. dysk C, program Files, Microsoft Office, Office 12, to i tak pokazuje, że Instalator nie może odnaleźć produktu Exel pl.-pl\Exel LRcab, lub nieprawidłowa lokalizacja :frowning:

  1. Czy na obecnym komputerze nie masz już jakiejś wersji Office? Albo pozostałości po jakiejś instalacji? Spróbuj to wyczyścić/odinstalować (jak masz jakieś rzeczy z Office) i zrestartować kompa.

  2. Skopiuj instalkę do jakiegoś folderu na dysku twardym i z niej uruchom instalację. Kwestia przekroczenia limitu licencji nie powinna się objawiać w taki sposób.

  3. Może szwankuje Ci komputer (płyta główna, pamięć, dysk)?

Wejdź na płytę instalacyjną (przeglądaj pliki), przejdź do folderu Exel.pl-pl i skopiuj plik ExelLR.cab np. na pulpit i podczas instalacji (jak wyskoczy ten błąd) wskaż ten skopiowany plik.

Fakt. Problemy z instalatorem MSI, Dobrze to jest wyjaśnione, jak postępować w takim przypadku http://traxter-online.net/problemy-z-pr … ndows-msi/ Coś spowodowało problemy, więc skanowanie pod kątem nieprawidłowości i zagrożeń, a także czyszczenie komputera ze zbędnych ścieżek dostępu, to chyba właściwe teraz. Na początek JetClean z DP. Następnie AdwCleaner z opcji usuwania, a także użycie darmowego malwarebytes antymalware po odznaczeniu opcji okres próbny

Komputer działa dopiero 5 dni od instalacji systemu XP, nic jeszcze nie wgrałam, więc chyba jest “czysty”.

Poprzednio był wgrany Office, ale nie z tej płytki, którą mam z kluczem, a jakiś inny, nie wiem, bo ten komputer dostałam, ale Office był na pewno, chcę zapytać, czy, bo w Start , mam Word Pad, czy to powiązane jest z Officem, czy powinnam próbować to usunąć, jako “pozostałość” po Office?

Nie.

Nie, jest to składnik systemu.

:frowning: Przekopiowałam Office na pulpit, pokazuje mi, że nieprawidłowa lokalizacja, przekopiowałam na dysk i wskazałam ścieżkę do niego i też nieprawidłowa lokalizacja, cały czas obligatoryjnie i uparcie pokazuje Moje dokumenty, mimo, że podaję inną scieżkę, a tak potrzebuję tego Office :frowning: .

W opcjach folderów trzeba odznaczyć w menu widok ukryj chronione pliki systemu windows i zaznaczyć pokaż ukryte pliki i foldery. Potem klikasz OK i zamyka się panel sterowania. Do wyszukiwarki trzeba wpisać słowo installer i wyszukać folder Installer na C:\Windows folder plików, może mieć 250 MB, jak i 500 MB. Trzeba otworzyć i sprawdzić każdy plik, który po najechaniu kursorem na nazwę, wyświetli informacje, czy to office, Excel, czy Word. Tak, jak tu: http://vpx.pl/image/AVCr Może być tego bardzo dużo. Po każdej reinstalacji są pozostałości installerów produktów Microsoft. Trzeba natrafić na uszkodzony installer i go usunąć. Nie poznać z wyglądu, więc trzeba usunąć wszystkie, tak ze trzysta pięćdziesiąt MB. Uszkodzony installer powoduje wadliwą instalację z płyty. Gdy nie daje się usunąć, trzeba użyć programu do usuwania, choćby unlockera. Trzeba maximum uwagi, żeby nie uszkodzić systemu. Po usunięciu wszystkich instalatorów Office, excel, powerpoint, word, onenote, trzeba przeczyścić ccleanerem, restart i można instalować z płyty.

Nieprawidłowa lokalizacja

Ramka - Przeglądanie w poszukiwaniu folderu:

Instalator nie może odnaleźć produktu Office.pl-pl\Office LR cab.

Przejdź do poprawnego źródła instalacji, a następnie kliknij OK.

Podaję ścieżkę i na pulpit i na dysk, i pokazuje “Nieprawidłowa lokalizacja”.

Mało kto to robi, ale potrzeba jest po reinstalacji usunąć pozostałości po poprzednio zainstalowanym systemie. Kto nie zna się na plikach, może użyć jednej opcji dobrego programu do czyszczenia, PrivaZer z DP. Po uruchomieniu kliknąć na opcje użytkownika i program pyta, co zaznaczyć do czyszczenia. Po kolei odznaczać, tak ze siedem razy. Ostatnia opcja tego programu, to czyszczenie pozostałości po uprzednio zainstalowanym systemie. Tu się zaznacza na tak i dalej, potem program zapisuje ustawienia do pliku. Klika się na czyść po uprzednim wykonaniu punktu przywracania rejestru i punktu przywracania systemu.

polecam doinstalować najpierw windows instalera

http://www.microsoft.com/pl-pl/download … px?id=8483

http://www.microsoft.com/pl-pl/download … aspx?id=25

i wtedy zacząć instalować

Tak, jak tu: http://vpx.pl/image/AVCr

Na powyższym przykładzie, jak mam poznać, czy to Word, czy exel ?

i jeśli znajdę taki uszkodzony plik, to jak go poznam, czy on dobry, czy uszkodzony? i jak go usunąć, tak normalnie? prawym klikiem?

I jeszcze najważniejsze , robię to na dysku C ? :o

Nie wiem, czy to dla mnie nie za mądre! :oops:

Jutro się odezwę, jak będę miała z czego :wink:

Dodane 27.02.2013 (Śr) 14:49

Nie dałam rady, to niewykonalne :frowning:

Dziękuję.

A ja proponuję skorzystać z pomocy Dobrych Programów.

http://www.dobreprogramy.pl/netfix

Dziękuję za radę, trudno się tam dodzwonić :oops:

Nic nie napisałaś jaki to XP i przede wszystkim z jakim Sp. Ja obstawiam że masz Sp2 i nie zainstalowałaś jeszcze Sp3. Windows XP nie działa poprawnie bez Sp3 więc jak jeszcze go nie masz to zainstaluj.

Dziękuję za zainteresowanie moją “biedą” :frowning: , dzisiaj jadę z komp. do Serwisu, może coś zrobią, podobno brak jest aktywacji klucza , zobaczymy.

Mój komp.wiem, że starocie, ale szkoda, żeby bezużytecznie stał, ma działać :slight_smile:

Mój system Microsoft Windows XP Home Edition Wersja 2002 Dodatek Servis Pack 3.

Intel /R/ Pentium /R/ 4 CPU 3 00GHz 3.01 GHz 512 MB RAM

Pozdrawiam :slight_smile:

Dodane 03.03.2013 (N) 15:52

Sprawa z Office załatwiona :smiley:

Dziękuję.