Bład podczas instalacji routera

Mam neta w multimedii, modem podłączony do stacjonarnego kompa. Siostra kupiła laptopa i pojawił się problem z internetem. Zakupiliśmy routera NETGEAR WGR614 v6. na sam koniec instalacji, podczas restartowania sieci wyskakuje bład IP http://img516.imageshack.us/img516/2355/bladyn8.jpg Tylko po podłączeniu kabli w kompie jest pokazane, że jest połączenie, jest IP itp, tyle, że nie działa. Sprawdzałem ustawienia połączeniowe, DNS i IP uzyskiwane są automatycznie, tak jak wymaga tego router. Czy ktoś wie o co chodzi i ma jakąś skuteczną poradę? Z góry dzięki.

Podaj zrzut ekranu ze stroną ustawień sieci tego Netgeara.

A mozesz dokładniej wyjaśnić o co Ci chodzi? Zbyt obcykany nie jestem. Ale mogę dodać kilka faktów, które może coś rozjaśnią. Po próbie zrobienia tego samego na laptopie wszystko przebiegło od początku do końca dobrze. A jeszcze potem sie dowiedziałem, że mój dostawca neta blokuje w jakiś sposób dzielenie sygnału i że potzrebuję jakiegoś MAC Adresu i niby mój router coś ma z tyłu wydrukowane, ale co z tym zrobić to już nie wiem.

musisz poprosić dostawce aby udostępnił neta na mac adres routera (mac dostępny w właciwościach routera lub w specyfikacji technicznej w instrukcji czasem na pudełku) jeżeli router ma opcje klonowania mac adresu można go przypisać routerowi samemu wtenczas trzeba mu przypisać adres mac obecnej karty sieciowej z kompa, zazwyczaj całą konfiguracje routera wykonuje się z pozycjii przeglądarki internetowe po wpisaniu ip adresu ten adres znajduje sie zapewne w instrukcji obsługi która powinnabyć załączona na płycie cd(przeważnie brak języka polskiego). Sam dopiero 2 dni temu zacząłem korzystać z routera i po 2 dniach niepowodzeń w koncu skożystałem z instrukcji co poskutkowało praktycznie natychmiastową konfiguracją neta oczywiscie z powodzeniem.