Błąd podczas instalacji systemu

Witam. Kupiłem nowiusieńkiego laptopa Toshiba L300-F19, bez systemu operacyjnego ( po włączeniu prosi o włożenie płyty z systemem). Wkładam ( Windows XP Pro. SP2 ) i widzę instalator systemu windows… na dole wgrywają się jakieś sterowniki itp… Potem pojawia się niebieskie tło i białe napisy: Pojawił się problem … i prosi o sprawdzenie dysków twardych ( w dużym skrucie )… Laptop jest nowy - wczoraj kupiony w sklepie. Z tego co przeczytałem na internecie to może muszę mu włożyć jakąś płytę przy instalacji ale ja żadnej do niego nie dostałem. Na internecie też nie znalazłem…

Proszę o szybką pomoc!

Z góry wielkie dzięki…

Dograj sterowniki SATA, problem minie. :wink:

Jak??? Skąd je wziąć?

Dograj je z dyskietki, lub zintegruj z płytą instalacyjną Windowsa XP przy pomocy odpowiedniego programu. :wink:

Sterowniki do SATA szukaj na stronie producenta kompa. :wink:

Sory że nie odpowiadałem…

Laptop pojechał do serwisu i okazało się że w biosie trzeba było coś zmienić bo miał jakieś zabezpieczenie żeby instalować na nim tylko Vistę (bynajmniej tak powiedział gosciu w serwisie).

Dzięki wszystkim za pomoc!

PS: Z tym samym laptopem mam inny problem odnośnie kart Wi-Fi… Umieściłem go w tym wątku, bo kompletnie nie pasował do tego tematu, laptop ma być prezentem i prosiłbym o pomoc.

Co do tego zabezpieczenia to szczerze mówię, że pierwsze o takim czymś słyszę. Może mowa była o AHCI? :wink:

Też pierwszy raz o czymś takim słyszałem, ale nie wiem gdzie on to zmienił, ważne że działa…