Błąd podczas instalacji win 10

Witam podczas inatalacji Windowsa 10 z pendriva, cały proces zatrzymuje się na logo win 10 bez żadnego ładowania i nic dalej się nie ładuje próbowałem bootowania pen z wersja uefi i bez, bo mam 2 do wyboru w biosie na jednym zacina się na logo płyty głównej a przy drugim właśnie na logo windowsa 10
Próbowałem różnych rodzajów wgrywania windowsa na pendriva i różnych formatów problem ciągle taki sam.

Płyta gigabyte aorus b550 elite
Procesor ryzen 5 5600x
Pamięci g skill 3200, 32 gb
Zasilacz be quiet 750 W
Karta graficzna rtx 3070

a ile czekałeś?

Miałem to samo, obraz od microsoftu. Walczyłem kilka razy. Ściągnąłem w końcu pirata i poszło jak trzeba. Tez Ryzen, a płyta b450. Zainstalował się w kilka minut.
Tylko czysty windows, bez żadnych udziwnień.

Długo za każdym razem raz nawet z 20 minut

Miałem taki problem na dwóch kompach, jednym z CPU AMD Ryzen 5 2600 i drugim z CPU AMD Ryzen 5 2600x, w obu płyta główna Gigabyte B450 AORUS ELITE i pamięci DDR4 2x8GB 3200 MHz. Gdy pamięci działały na taktach zaczytanych z X.M.P., problem z instalacją występował, a po zainstalowaniu systemu zdarzały się częste BSOD-y. Natomiast po wyłączeniu tego profilu i automatycznym przestawieniu na standardowe taktowanie (chyba 2133 MHz) instalacja systemu poszła bez przeszkód. Idąc tym tropem zmieniłem ustawienia pamięci na ręczne, wówczas nawet na 3200 MHz problem nie występował. Jednak występuje zawsze gdy korzystam z ustawień pamięci zaczytanych z X.M.P. - spróbuj może i u Ciebie będzie podobna przypadłość.

A dysk w jakim stylu sformatowany GPT czy MBR?
Dla 64 bitowej wersji musi byc w stylu GPT i botowanie w BIOS z EFI.:heart:

Dzisiaj po pracy spróbuję, dzięki

Szczerze mówiąc nie wiem nie znam się aż tak, dysk m2 mam nowy ale do kompa dodałem jeszcze dysk ssd na którym aktualnie jest win 10 ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie

Ma znaczenie, ale na późniejszym etapie instalacji, bo wykrywa partycję EFI na tym dysku gdzie jest już aktualnie win10 i ją nadpisze bez względu jaką partycję na EFI mu wskażesz przy instalacji.
Miałem tak z dyskiem, gdzie była Clonezilla z własną partycją EFI, zamiast użyć tej na dysku, gdzie był instalowany to nadpisał mi tą od Clonezilli i po restarcie wesoło pokazał blue screena, że nie może się uruchomić :smiley:

Na czas instalacji zostaw podłączony tylko dysk, gdzie instalujesz system Windows. (ewentualnie spod UEFI wyłącz port gdzie masz podpięty dysk ssd z windows)

Dzięki, na czas inatalacji odłącze ssd

I co dziala ci? Bo mam ten sam problem i nw co zrobić

W kwestii formalnej:

Nie musi.

1 polubienie

Fajny ten system :slight_smile: :wink:

To może w najnowszej kompilacji sie zmieniło :grinning:

Nie, zawsze można było.

Ogólnie nie udało się a komputer się rozwalił na maksa xd nawet do biosu wejść nie mogę, oddałem do serwisu.

Już wszystko naprawione, wina leżała w procesorze potrzebował aktualizacji biosu na płycie.