Błąd podczas instalacji Win 7, system nie czyta USB

Witam, podczas próby instalacji systemu Win 7 na laptopie Lenovo ideapad Y700 wyskakuje błąd o danej treści
"Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz. "
Poprzednio zgrywałem sterowniki do USB 3.0 na jedną z partycji dysku i ręcznie szukałem danego sterownika. Tym razem sprawa się komplikuje, ponieważ system nie czyta mi żadnych urządzeń USB z wyjątkiem myszy. Szukałem w Google rozwiązania problemu, jednak wchodzenie w menadżera urządzeń i w aplikację diskpart w cmd nic nie daje - Pendrivy nadal nieczytelne. W aplikacji zarządzania dyskami również nie pokazuje się żaden pendrive. Przez to nie mam możliwości zainstalowania jakichkolwiek sterowników, ponieważ wszystkie są na dysku przenośnym, którego system nie czyta. System nie chce zainstalować sterowników samodzielnie, ponieważ nie ma dostępu do internetu ( brak jakichkolwiek sterowników) . Nie wiem co mogę w tym momencie zrobić i liczę na pomoc.

Czy sprawdzałeś BIOS?
Ustawienia USB, ustawienia Sata lub podobne ?

W Biosie nie mam dużo możliwości jeśli chodzi o USB, jedynie USB Legacy (enabled/disabled), Always on USB (enabled/disabled) i USB Boot (enabled/disabled). Wszystko jest na Enabled.

Ustawienia dysków ? Sata itp ?

Spróbuj zmienić Boot Mode z Uefi na Legacy, jeśli tak masz to zmień na odwrót.

Bo tu chodzi o to, że nie widzi sterowników do dysku.

Miałem ustawione na Legacy, po zmianie na Uefi system uruchamia się do momentu okienka Windows ( takie mrugające 4-kolorowe ) z podpisem Starting Windows i niżej Microsoft Corporation. Zawiesza się na tym ekranie i dzieje się coś czego kompletnie nie rozumiem. Słychać dźwięk powitalny Windowsa i po chwili dźwięk jakbym podpiął pendriva.

To znaczy, że po tym pulpit się nie pojawia ?

Niestety nie

Zatrzymuje się na tym momencie, potem słychać dźwięk jakby jednak się uruchomił i dźwięk “rozpoznania” pendriva 26943532_2007011479517116_159760518_n

Obraz ISO poprawny i oryginalny?

ideapad Y700 to Intel Skylake.
Instalacja z DVD albo modyfikacja ISO albo Windows 10

1 polubienie

Obraz ISO jak najbardziej poprawny, używany wiele razy na innych sprzetach, instalacja z DVD odpada bo w laptopie nie ma napędu na płyty, tak jak pisałem wcześniej, przy instalacji miałem na dysku sterowniki do USB 3.0 i ten błąd dało się ominąć, teraz nie mam jak wgrać ten sterownik bo nie może wyczuć żadnego pendriva i dysku przenosnego

Troszkę zakręcone ale po kolei. Komunikat o braku sterownika pojawia się na pewno gdy bootujesz z pendrive i z USB 3.0. Najlepiej zmodyfikować instalkę windows np. tą metodą: http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/dodanie-sterownikow-do-instalki-windows/
Co do menedżera urządzeń i zarządzania dyskami - w jaki sposób masz dostęp do tego jak bootujesz z pendrive? Pewnie odpalasz stary system, który jest uwalony i to nic nie daje…

Najczęściej jest to brak sterowników do USB a nie do dysku. Podczas instalki bootuje pendrive, ale potem sam nie widzi usb. Dzieje sie tak w nowszym kompach na których chcemy zainstalować win 7. W win 8 już tak nie ma, trzeba zintegrować stery usb z instalka Windowsa. Tak jak dał kolega wyżej i potem wszystko smiga. Pozdrawiam

1 polubienie