Problem z bootowalnym pendrive

Witam
Zamontowałem nową płytę główna H110MHV3. Przeniosłem się z płyty pod AMD, wiec gdy uruchamiam pojawia sie blue screen. Domyślam sie ze przyczyna jest zmiana chipsetu i konieczny jest format. Gdy chce to zrobić z bootowalnego pendrive wyskakuje mi komunikat o braku sterownik ów. Napedu CD/DVD nie posiadam. Szukałem na różnych forach o tym problemie az w końcu znalazłem to Błąd podczas instalacji Win 7, system nie czyta USB
Piszą tam o połączeniu obrazu Win 7 z odpowiednimi sterownikami. Posiadam sterowniki od płyty głownej lecz nie mam pojęcia które zgrać. Prosze o pomoc

Dodam jeszcze inne pytanie.
Czy jest możliwość sformatowania dysku na innym komputerze i zainstalowanie tam sterowników z tej płytki ? Czy wtedy jak przeniosę dysk do mojego komputera to ruszy ?

Musisz użyć ASUS EZ Installer. On sam zmoduje odpowiednio obraz. To, że nie masz Asusa nie ma znaczenia. Każdy producent robił swoje narzędzie pod Skylake, ale ten Asusowy jest najmniej problematyczny.

Albo po prostu zainstalować Windowsa 10 zamiast tego starocia.

Windows 10 jest nadal bezpłatny ?

W trybie upgrade z legalnego Win7 do 8.1 > Win10, tak.

Kumpel zainstalował na nowym dysku bo stary szlak trafił i aktywował W10 kluczem W7 i twierdzi
że wszystko pięknie działa.

Tylko ze ja mam nowa płytę głowną … Chyba z tym będzie problem

Niestety podałem klucz z Win 7 i pojawiło się to :confused:

Spróbuj w CMD:

slmgr.vbs -ipk twój klucz

i Enter, a potem:

slmgr.vbs -ato

Przechwytywanie

Może to coś podpowie link.

Niestety nie działa. Raczej nie pójdzie bo pojawia sie że klucz jest nieprawidłowy. Chyba muszę wrócić do windows 7. Teraz tylko pytanie co mam zainstalować aby w biose tym razem był widoczny moj bootowalny pendrive z windows 7 ?

A jak wrócisz do Win7 (aktywowanego rzecz jasna!), to zrób upgrade do Win10.

1 polubienie

Zaraz sprawdze czy tym razem pojdzie przez bootowalnego pendrive :slight_smile:
Jezeli nadal mi sie nie aktywuje to jest szybki sposob aby powrócic do 7 ?

Tak. W ustawieniach Windows 10 będzie opcja cofnięcia - aktywna przez 10 dni (Kiedyś było nawet 30 ale Microsoft zmniejszył okres na przywrócenie poprzedniej wersji systemu).

Tylko nie rób zaawansowanego czyszczenia z aktywną pozycją “poprzednia wersja systemu”, bo wtedy się opcja wyłączy.

Niestety po uruchomieniu bootowalnego pendrive nadal jest informacja o braku sterownikow …
Pytanie z innej beczki . Co się stanie jeżeli nic nie bede zmienial w nieaktywowanym Win 10 jak mam teraz ?

1 polubienie

Polecam ci napisać do microsoftu znam historie ,że w takich przypadkach support aktywował windowsa.

1 polubienie

Podasz link gidze dokładnie mam napisac ?

https://support.microsoft.com/pl-pl/contactus/ Już nie pamiętam gdzie dokładnie kiedyś pisałem ale spróbuj tu

Widze ze tylko kontakt telefoniczny :confused: