Bład podczas instalacji WIN XP z WIN VISTA (Laptop)

Witam.

Mam laptopa eMachines E725. Na tym laptopie jest zainstalowany Windows Vista. Chcę, żeby zainstalować Windows XP. Gdy włączam instalację, pojawia się blue screen:

Więc, jak zrobić, żeby zainstalować Windows’a XP ?

Przestawić w biosie ustawienia kontrolera sata.

No dobra jestem w BIOS’ie i co?

Z tego co ja wyszukałem w BIOS’ie jest taka funkcja “SATA Mode” i jest menu wyboru: AHCI i IDE. Niewiem czy to jest to. Gdyby się okazało, że to co napisałem to nie to, to można trochę jaśniej napisać ^^

ale z tego co ja kiedyś słyszałem to instaluje się systemy nowsze na starsze.

czyli jak chcesz zainstalować XP to musisz włożyć płytę Visty sformatować dysk a następnie włożyć płytę XP i dopiero go zainstalować.

Windows Vista został fabrycznie zainstalowany (czyli jak go kupiłem to Vista był zainstalowany, a płyty nie ma).

A co ma do tego, że instaluje starszy sys na nowszy sys. Po prostu nie chcę mieć Visty z tego względu, że mi nie pasuje i większość programów na Viscie nie chodzi.

Przed insalacją XP ustaw Default’owe ustawienia w BIOS’ie i spróbój ponownie. Rozumiem że chcesz całkowice usunąć Viste?

Musisz zdawać sobie sprawę, że jak zrobisz pełny format to usuniesz partycję RECOVERY i do Visty nie wrócisz juz chyba, że bedziesz miał nosnik.

Ewentualnie zrób BACKUP tej parrycji. Niektóry producenci jak Toshiba dodaja programy do stworzenia płyty RECOVERY, z której odzyskasz cały system Visty.

Moja odpowiedź brzmi: TAK! - Chcę usunąć Vistę :slight_smile:

No zobaczymy czy zadziała instalacja WIN XP (oby tak było)

A blue screen wywala podczas kórej częsci instalacji XP?

Sprawdzałem ustawienia domyślne i…nic - ciągle to samo.

Na samym początku. Gdy włączam bootowaną płytę instaluje pierw podstawowe sterowniki i gdy chce mi włączyć początek instalacji pojawia się blue screen (i już po instalacji)

Mnie tak wywalało jak płytka nie miała sterowników do dysku, zrobiłem sobie instalke nlitem (dołożyłem sterowniki) i wszystko śmiga

Zainstalowałem nLite, zrobiłem płytkę WIN XP w tym programie, wypaliłem na płytkę, włożyłem płytkę oraz odpaliłem i nic. Ten sam blue screen mi wyskakuje :confused:

Dodane 27.08.2009 (Cz) 18:02

Więc co ja mam zrobić ??

Rozumiem, że przechodzisz przez format i wywala przy wgywaniu plików instalacyjnych. Jeśli nie to ewentualnie przed wybraniem opcji instalacji możesz spróbować zrobić chkdsk na Viscie i sprawdzić czy dysk nie ma bad sectorów.

A wgrywasz Xp z SP3?

Spróbuj wyłączyć przed instalacją fizycznie kartę sieci bezprzewodowej i bluetooth.

Po męczarniach mogę powiedzieć, że instalacja systemu Windows XP z Windows Vista powiodła się.

A jak to zrobiłem…przestawiłem w BIOSIE z IDE na ADCI (czy odwrotnie ^^) w opcji SATA MODE.

Rację miał mati75 , bo jak ja teraz pomyślałem, to były ustawienia kontrolera SATA, jednak nie byłem pewien, czy to było na 100% to co ja pisałem.

Dziękuje wszystkim, którzy mi pomogli i ci, którzy chcieli mi pomóc.

Big THX for all 8)

ja mam też ten sam problem tylko ze ja mam inny rodzaj laptopa pavilion Hp7 1140ew i chciałbym zmienić to co zmienił Porucznik Borubar w biosie ale nie mogę tego znaleźć wchodzę do biosa za pomocą klawisza f10 ale nie moge nic tam znaleźć proszę bardzo o pomoc z góry dziękuje