Błąd podczas instalacji windows XP - "Włóż dysk CD oznaczony etykietka..."

Witam, mam problem z instalacją system windows xp. Wyskakuje mi taki błąd: Włóż dysk CD oznaczony etykietka. Dysk CD-ROM dodatku Service Pack 3 system Win XP profesional. Do stacji dyskow CD-ROM.
System mam na bootowalnym pendrive, (zrobiłem go w UltraISO - czy możliwe, że go źle nagrałem ? ) W BIOS ustawione jest starup z pendriva. Zrobiłem format c:
Co mogę zrobić ??? Dzieki za pomoc.

Spróbuj uruchomić jeszcze raz z Pendrive (ale nie rób ponownie instalacji w trybie tekstowym) - może jest tak samo jak przy stworzonym pendrive w:


Tam instalacja XP jest w 2 etapach z pendrive.

Hmm… nie wiem za bardzo o co chodzi…
Po włączeniu laptopa mogę nacisnąć R-Napraw albo EENTER -Dalej. Naciskam enter, chwile czekam i wyskakuje błąd o którym pisałem wyżej. Wiec co mam zrobić ?

Utwórz od nowa poprawnie instalator USB, według podlinkowanego programu.
A tak w ogóle, to instalacje XP z USB zawsze były problematyczne. Jak nie taki błąd, to otrzymasz błąd pliku hal.dll. Będziesz musiał ręcznie opisywać numery partycji… Same problemy. Nie masz od kogo pożyczyć przenośnego CD-ROMu?

1 polubienie

oki wpadłem na pomysł i zrobiłem tak:
Nagrałem xp na bootowalną płytę. Odpaliłem ją na drugim lapku, gdzie mam Virtualbox. Utworzyłem virtualną maszynę i odpaliłem płytę z nagranym xp. System zainstalował się bez problemu.

Poszedłem do laptopa gdzie chce zainstalować xp, włożyłem płytkę i mam taki błąd:


Pomocy ;(

Ustawiłeś w BIOSie albo wybrałeś z bootowalnej listy aby laptop startował z płyty? Powyższe zdjęcie wskazuje, że laptop próbuje wystartować z sieci.

1 polubienie

A potem kolejno z dysku i to co znalazł to uszkodzony Windows XP?

Dzieki chłopaki za pomoc :wink: problem rozwiazany. Nacisnąłem klawisz INSERT i wykrzyknik przy CD-ROM zniknął ;).