Błąd podczas instalacji Windowsa 7 na laptopie


(Honkisz) #1

Witam. Zakupiłem nie dawno laptopa Lenovo Y700 bez systemu operacyjnego. Wziąłem się za instalację przez USB jednak podczas instalacji wyskakuje od razu komunikat że nie wykryto sterowników urządzenia. Prosiłbym o pomoc.


(Dimatheus) #2

Honkisz , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

 

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swój post dodając polskie znaki. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus


(Longhorn2009) #3

Musisz instalować z USB 2.0.


(Honkisz) #4

Próbowalem z każdego wejścia usb jednak dalej to samo


(Longhorn2009) #5

Jeśli brakuje sterownika dla dysku to spróbuj pobrać Intel rapid (wersja floppy) i wgrać na pendrive. Na ekranie wyboru partycji będzie możliwość instalacji sterownika. 


(Honkisz) #6

Niestety nie można wybrać tych sterowników


(Lamerq2) #7

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/Laptops-and-netbooks/IdeaPad-Y-Series-laptops/y700-15isk?tabName=Downloads&linkTrack=Mast:SubNav:Support:Drivers and Software|Drivers and Software

 

spróbuj z tymi: 

- Intel USB3.0 Driver for Windows 7 (64-bit) - Notebook

  • Intel Chipset Driver for Windows 7 (64-bit) - Notebook

 

  • Intel Rapid Storage Technology Driver for Windows 7 (64-bit) - Notebook

 


(Honkisz) #8

Ale jak mam teraz to zrobić? Wrzucić win 7 na pendrive i po prostu dorzucić te sterowniki które podałeś? Ponieważ zauważyłem że to są piliki .exe


(Lamerq2) #9

wypakuj ję i wrzuć na pendrive razem z systemem możesz też zostawić na dysku jak masz jakąś partycję na nim, potem wystarczy poprowadzić do ścieżki i instalator sam powinien wykryć odpowiedni sterownik.


(Dimatheus) #10

Hej,

 

Zwykle takie pliki można wypakować, na przykład przy pomocy 7-Zip’a.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus