Błąd podczas instalacji windowsa na nowym dysku

Witam, ostatnio w laptopie kolegi padł dysk. Laptop był dość leciwy a dysk swoje przeżył więc mnie to nie zdziwiło. Nie zostało nic innego jak zakupić nowy dysk. Dysk został zakupiony, wmontowany. Włączyłem laptopa. Włożyłem penka z systemem windows 10. Instalacja się rozpoczęła: wybrałem dysk (windows widział dysk), zaczęło się rozpakowanie plików pierwszy krok poszedł łatwo i przyjemnie. Niestety już drugi krok zaciął się w 55% i dopiero po 2 godzinach się skończył. Potem następne kroki też szły nienaturalnie długo.

Na końcu wyskoczył taki oto komunikat “System Windows nie może ustawić informacji offline o ustawieniach regionalnych. Kod błędu: 0x80FE0000” .

W przypadku instalacji 32-bitowego system 2-gi krok szedł płynnie jednak dalej na końcu pojawiał się błąd.

Czy jest możliwe ,że to winna źle podłączonego dysku?  Wyczerpana jest też bateryjka CMOS czy to może być przyczyną?

Nośnika używałem już do instalacji na innym laptopie.

 

Myślałem też o użyciu programu HDD Low Level Format Tool to bezpieczne?

 

Proszę o pomoc.

Zrób jeszcze raz instalkę na pendrive bo może pen jakieś pliki zgubił, albo zmień pena bo może z nim coś jest nie teges.

Do zrobienia instalki na penie polecam Rufus http://rufus.akeo.ie/

"System Windows nie może ustawić informacji offline o ustawieniach regionalnych. Kod błędu: 0x80FE0000" .

Wyczerpana jest też bateryjka CMOS czy to może być przyczyną?

Być może te dwie rzeczy są ze sobą powiązane, spróbuj kupić bateryjkę i sprawdź czy system się zainstaluje.

@ up. Po kiego grzebać bawić się w jakieś Rufusy, skoro MS udostępnia swoje narzędzie do robienia nośników instalacyjnych? Ponadto autor wspomniał, że używał tego samego nośnika do instalacji na innym sprzęcie.