Błąd podczas instalowania aktualizacji (KB4015217)

Podczas instalacji aktualizacji (KB4015217) wyskakuje mi komunikat o błędzie 0x8e5e03fe. Zawsze instaluje się do 11% i koniec.

Na stronie wsparcia znalazłem polecenia, które mam wykonać, by rozwiązać ten problem. Pobrałem narzędzie do rozwiązywania problemów “latestwu” i kilka błędów zostało naprawione. Mimo tego błąd 0x8e5e03fe wyskakiwał dalej. No to pobrałem aktualizację z witryny Microsoft Update i zacząłem ją instalować. Otrzymałem taki komunikat.

No i teraz już nie wiem co mam zrobić. Od nowa Windowsa zainstalować? Czy da się coś z tym zrobić? Nie to żebym nie mógł żyć bez tej aktualizacji, ale zaraz po tym jak instalacja się nie powiedzie, komputer prawie zawsze mi się zawiesza i muszę uruchamiać ponownie.

Wejdź w windows/software distribution i jak masz folder download i inne, to usuń wszystkie pliki i katalogi, aby folder software distribution został pusty. Może się zdażyć, że zostaną niektóre rzeczy, bo system ich nie pozwoli usunąć. Usuń potem zawartość kosza i puść jeszcze raz WU. W większości przypadków to pomaga. Dla pewności możesz po usunięciu wspomnianych plików dać oczyszczanie dysku c i wszystkie pozycje (ale jako administrator), bo standardowe od Windows 8 zawiera tylko kilka rzeczy do oczyszczenia. Wtedy raczej nie powinieneś mieć problemów z WU. Jeżeli będą nadal, to w Google wpisz fixit Windows Update Windows (twoja wersja bez bitów) i jako Admin użyj pobranego narzędzia ze strony MS.

Coś chyba z nią nie tak? wczoraj po którejś próbie (chyba 5) zainstalowała się poprawnie.

Mam podobny problem tylko , że treść błędu jest taka
"Brakuje niektórych plików lub wystąpiły problemy z nimi. Spróbujemy ponownie pobrać aktualizację później.

Kod błędu: (0x80073712)"
Próbowałem usunąć zawartość folderu windows/software distribution tak jak pisałeś @anon25492837 ale daje nic.

Spróbujcie najpierw usunąć całą zawartość folderu software distribution w c:/windows . Może tam się nie usunąć jakiś katalog oraz txt. Nieprzejmujcie się. Usuńcie to potem z kosza. I następnie spróbujcie tego narzędzia jako administrator (pobieramy zależnie od systemu) :
https://support.microsoft.com/en-us/instantanswers/512a5183-ffab-40c5-8a68-021e32467565/windows-update-troubleshooter

Dalej wywala mi ten sam błąd
"Brakuje niektórych plików lub wystąpiły problemy z nimi. Spróbujemy ponownie pobrać aktualizację później.

Kod błędu: (0x80073712)"

Pobrałem i odpaliłem latestwu ,niby coś tam naprawił ale wciąż nic.

A spróbuj wyłączyć na chwilę av, bo domniemam, że masz pakiet av + zapora - te dwie rzeczy mogą blokować. I spróbuj zainstalować. A potem włącz swoją ochronę.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-update/uanble-to-install-windows-updates-error-code/ef2cc766-2243-4e50-94d8-ce7d16538242