Błąd podczas instalowania Ubuntu 11.10 z Windowsa


(Rme) #1

Pobrałem Ubuntu 11.10 ze strony http://www.Ubuntu.com i chciałem zainstalować je z Windowsa, podczas instalacji wyświetlił mi się błąd:

Wcześniej zmniejszyłem sobie jedeną z partycji o 20000mb i utworzyłem nową (to właśnie na niej próbowałem zainstalować Ubuntu).

Próbowałem także zainstalować Ubuntu z płyty i pendrvie (ustawiłem wcześniej w Biosie), ale nie wyświetlał się wcale komunikat, żeby wcisnąć jakiś klawisz, aby bootować z płyty/pendrivea.


(LeserGD) #2

Podążaj za komunikatem, tj. sprawdź wskazany plik. Jeżeli dalej nie będziesz wiedział co z tym zrobić wklej zawartość tego pliku, lub wrzuć go na jakiś serwer i podaj linka, ktoś przejrzy log i spróbuje Ci w jakiś sposób pomóc.

Co do instalacji z płyty/pendriva, to sprawdź w instrukcji sprzętu (płyty głównej, modelu laptopa), albo na pierwszym ekranie który się pojawi po włączeniu komputera, zapewne jest przycisk, którym możesz podczas startu wywołać tzw boot menu aby wybrać z czego komputer ma wystartować.


(Rme) #3

Dobra, wszedłem na stronę ubuntu.com i sprawdziłem jak nagrać Ubuntu na płytę, udało mi uruchomić instalator, ale mam problem (znowu) ;/

Wcześniej stworzyłem sobie nową partycję U, na niej chciałbym zainstalować Ubuntu, ale nie wiem co mam wybrać podczas instalacji, żeby tam właśnie się zainstalowało.

//edit

Dobra zainstalowałem :>

Dziękuję Ci LeserGD za pomoc.

//edit 2

Mam pytanie, a właściwie pytania:

-Jak zmienić położenie przycisków minimalizuj, maksymalizuj, zamknij (tak, aby znajdowały się po prawej stronie) i wygląd (wiem, że w starszej wersji wystarczyło wcisnąć alt+F2 i wpisać “gconf editor” i tam można było się tym pobawić chciałbym, żeby moje Ubuntu wyglądało tak http://ichundu.deviantart.com/art/Ubuntu-11-10-screenshot-264086933?q=boost%3Apopular%20ubuntu%2011.10&qo=14)

-Jak zainstalować nową czcionkę?

-Jak ustawić automatyczne chowanie paska po lewej stronie (tak, aby zawsze był schowany i pojawiał się dopiero po najechaniu myszką)

-Jak ustawić, aby Ubuntu powiadamiało mnie, kiedy bateria (w laptopie) rozładuje się do 10% (tak jak miałem w Windowsie 7), a nie tak jak jest teraz przy ok 20%.


(-Łukasz-) #4

Odpowiem Ci częściowo, na resztę zapewne odpowie ktoś inny.

Dla mnie odpowiada jak jest, ale to Twoja decyzja…

Ubuntu Tweak : http://ubuntu-tweak.com/

Opcja znajduje się w Menedżer okien.

Zobacz tutaj:

http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=37918

Możesz uruchomić Nautilusa z uprawnieniami roota np.:

sudo su

nautilus

i przekopiować graficznie.

http://www.ubuntu-pomoc.org/instalacja-czcionek/ - to też możesz zobaczyć

Możesz również instalować czcionki poprzez Font Manager przeciągając czcionkę w okienko Family.

Obsługuje czcionki:

TrueType

OpenType

PostScript Type 1

Jest domyślnie chowany.

Jeżeli mogę Ci coś polecić, to skrypt Ubumatic : http://www.linuxone.pl/ubumatic

Wcześniej musisz zainstalować Synaptic’a. Proponuję dodać repozytoria (pierwsza opcja; dzięki temu będziesz miał dostęp do większej ilości programów). Pozostałych możesz nie ruszać.

Trzeba było na samym początku instalować z płyty/pendrive’a :slight_smile:

Miłego używania Ubuntu!


(Rme) #5

Dzięki wielkie -Łukasz-

Mam nadzieje, że z tą baterią ktoś mi jeszcze pomoże.


(-Łukasz-) #6

Jeżeli chodzi o baterię to Ubuntu pozwala ją wykorzystać niemal do końca. Wcześniejsze powiadamianie bądź nie (nie sprawdzałem) mi nie przeszkadza :wink: