Błąd podczas łączenia przez RDP błąd uwierzytelniania CredSSP

Witam mam problem podczas połączenia na serwer z systemem WS 2012 przez RDP. Wyskakuje błąd uwierzytelniania : “może być to spowodowane korygowaniem wyroczni szyfrowania CredSSP”

Wyskakuje komunikat jak z załącznika…

o co chodzi?

w googlach nic nie mogę znaleźć na ten temat…

co się mogło stać i jak temu zaradzić?

z tego co pamiętam w ostatnich dniach jedyne co zmieniałem to w konsoli zarządzania Acronisa 12

zmieniłem, że w Active Protection Plan zmieniłem

Działanie po wykryciu:

z “tylko powiadom” na “Cofnij przy użyciu pamięci podręcznej”

Wygeneruj alert, zatrzymaj proces i wycofaj zmiany w pliku przy użyciu pamięci podręcznej usługi.
Ale przed chwilą wróciłem do pierwotnego ustawienia i nadal niestety to samo:( czyli błąd uwierzytelniania : “może być to spowodowane korygowaniem wyroczni szyfrowania CredSSP”

u mnie pomogło odinstalowanie poprawki KB4103727 (Windows 10 1709 x64)

Zaktualizować server
Pozdrawiam.

skąd ten wniosek? komunikat pojawiał się podczas łączenia do serwerów 2012 i 2016, wszystkie aktualne, bez tej poprawki problemu nie ma

Windowsa też trzeba zaktualizować do najnowszej wersji.
Pozdrawiam.

https://blogs.technet.microsoft.com/askpfeplat/2018/05/07/credssp-rdp-and-raven/

oraz

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4093492/credssp-updates-for-cve-2018-0886-march-13-2018

PS: to wszystko z Google

Można jeszcze na komputerze, z którego się łączymy uruchomić cmd jako administrator i dodać do rejestru taką komendę:

reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\CredSSP\Parameters" /f /v AllowEncryptionOracle /t REG_DWORD /d 2

Na windows 7 i windows 10 dzisiaj zadziałało. Pewnie rozwiązanie chwilowe ale szybsze niż instalowanie aktualizacji w momencie kiedy pracownik musi się połączyć do serwera.

Wystarczy zaktualizować serwer. Czasem nie widać poprawek gotowych do pobrania i trzeba je pobrać ręcznie. Tu masz artykuł co trzeba zrobić z odpowiednim linkiem do pobrania odpowiednich plików: