Błąd podczas łączenia z xxx-net.pl

Gdy odbieralem nowy komputer, od razu zaniosłem go do admina sieci (radiówka) żeby skonfigurował mi połączenie. Skonfigurował i powiedział że wystarczy podpiąć kabelek i wcisnąć połącz. Podłączyłem komputer i od razu miałem internet z “siecią publiczną”. Lecz internet bardzo mulił więc chciałem zrobić tak jak gościu mi pokazał i error taki jak na screenie poniżej.

2zsywp3.jpg

afekhy.jpg

161clf9.jpg

v81rmg.jpg

I jeszcze jedno pytanie. Czym się różni połączenie ipv4 od ipv6? Czy na ipv6 internet będzie chodził szybciej? lepsze pingi?

:arrow: LINK 1

Naprawdę wiele mi to nie mówi, chciałbym żeby mi ktoś to na normalny język przetłumaczył i przynajmniej krótko odpowiedział na drugą część pytania.

Na jedno wyjdzie, ponieważ ipv6 nie jest jeszcze do końca wdrożone (adresy ipv4 można zapisać za pomocą 6). Co do błędu, na pewno wpisujesz dobre hasło ? :slight_smile: Na pewno masz połączenie pppoe ? Nie podałeś żadnych informacji nt. połączenia.

Nie lepiej sprawę tą zgłosić do administratora sieci? On będzie wiedział lepiej dlaczego nie masz internetu / bądź dlaczego masz wolne połączenie.

Dobra dzięki. Po waszych odpowiedziach stwierdzam że bez kontaktu za adminem nic nie zrobie. Dzięki wszystkim za pomoc.

co wy mu dajecie za linki :smiley: on ma kablówkę a nie linie adsl , a tak w ogule to kolego masz namieszane w połączeniach roboty raptem na 3 min.