Błąd podczas łączenia z xxx-net.pl

(Wyrywacz997) #1

Gdy odbieralem nowy komputer, od razu zaniosłem go do admina sieci (radiówka) żeby skonfigurował mi połączenie. Skonfigurował i powiedział że wystarczy podpiąć kabelek i wcisnąć połącz. Podłączyłem komputer i od razu miałem internet z "siecią publiczną". Lecz internet bardzo mulił więc chciałem zrobić tak jak gościu mi pokazał i error taki jak na screenie poniżej.

2zsywp3.jpg

afekhy.jpg

161clf9.jpg

v81rmg.jpg

I jeszcze jedno pytanie. Czym się różni połączenie ipv4 od ipv6? Czy na ipv6 internet będzie chodził szybciej? lepsze pingi?

(FadeMind) #2

:arrow: LINK 1

(Wyrywacz997) #3

Naprawdę wiele mi to nie mówi, chciałbym żeby mi ktoś to na normalny język przetłumaczył i przynajmniej krótko odpowiedział na drugą część pytania.

(Drobok) #4

Na jedno wyjdzie, ponieważ ipv6 nie jest jeszcze do końca wdrożone (adresy ipv4 można zapisać za pomocą 6). Co do błędu, na pewno wpisujesz dobre hasło ? :slight_smile: Na pewno masz połączenie pppoe ? Nie podałeś żadnych informacji nt. połączenia.

(Mati Zmc) #5

Nie lepiej sprawę tą zgłosić do administratora sieci? On będzie wiedział lepiej dlaczego nie masz internetu / bądź dlaczego masz wolne połączenie.

(Wyrywacz997) #6

Dobra dzięki. Po waszych odpowiedziach stwierdzam że bez kontaktu za adminem nic nie zrobie. Dzięki wszystkim za pomoc.

(kazek31) #7

co wy mu dajecie za linki :smiley: on ma kablówkę a nie linie adsl , a tak w ogule to kolego masz namieszane w połączeniach roboty raptem na 3 min.