Błąd podczas logowania do systemu

(Pepik 83) #1

Witam!

Posiadam Windowsa Viste Basic. Wczoraj zaczął pojawiać mi się jakiś komunikat podczas logowania do kont użytkowników. Jeżeli chodzi o konta to mam dwa. Jedno swoje - administratora - zabezpieczone hasłem. Oraz drugie "gościa" bez hasła. Komunikat pojawia się zarówno na jednym jak i na drugim koncie. Komunikat ten brzmi tak:

"Your multifactor authentication settings do not allow you to log on.

Please contact your system administrator.

If you enrolled for the HP SpareKey, you can press F7 at next system restart to use HP SpareKey to log in the system."

Próbowałem naciskać F7 podczas uruchamiania systemu ale nic konkretnego mi nie wychodzi. Bardzo proszę o pomoc. W tej chwili znalazłem sposób, aby logować się przez użytkownika "Credential Manager". Ten użytkownik był od samego początku założony jak kupiłem laptopa.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.

(Veers) #2

Przeczytać instrukcję od laptopa, ze szczególnym uwzględnieniem rozdziału traktującego o HP ProtectTool.

(Pepik 83) #3

poczytałem o tym HP Protect Tool. Próbuję zainstalować to wszystko co tam jest, ale nic mi to nie daje. Za każdym razem wychodzi mi na końcu takie coś:

http://zapodaj.net/08de9f406be4.jpg.html

(Veers) #4

Ty to już MASZ zainstalowane - tylko coś masz nie tak z konfiguracją. Dlatego Credential Manager woła o klucz zapasowy. A co takiego ? Mnie nie pytaj - to wie tylko ktoś kto to konfigurował.

(Pepik 83) #5

A czy stanie się coś jeżeli po prostu odinstaluję HP ProtectTools??

(Veers) #6

Skąd mogę wiedzieć ? (mam awersję do produktów HP 8) )

Tak na zdrowy rozum zaś - będziesz się logował do systemu, przy pomocy standardowych procedur, i prawdopodobnie utracisz możliwość logowania się przy pomocy czytnika linii papilarnych .... Czy coś jeszcze może się stać ? Nie wiem, i nie będę zgadywał.

(Pepik 83) #7

Odinstalowałem. I komputer uruchomił się bez problemu. Wszystko działa. :slight_smile: Zniknął mi użytkownik "Credential Manager" należący do HP ProtectTools. Veers , dziękuję za pomoc, wsparcie i okazaną wyrozumiałość :slight_smile:

(Pharun) #8

Rada na przyszłość - po zakupieniu jakiegokolwiek laptopa FORMATUJEMY dysk, instalujemy czysty system tylko ze sterownikami a bez zbędnego badziewia do HP/Toshiba/Acer/Lenovo/BabciaJadzia/itd.

(Veers) #9

Pierdu pierdu. Nie trzeba formatować dysku. Trzeba zamiast tego wiedzieć które "badziewia" są niepotrzebne i jak je usunąć (względnie wyłączyć). Zresztą w przypadku laptopów z systemem w postaci nośnika recovery - chciałbym zobaczyć takie "czyste instalowanie" - więc na przyszłość - nie wyjeżdżaj z takimi "poradami" ...