Błąd podczas nagrywania obrazu ISO na USB

Witam, jestem zalogowany na laptopie jako administrator. Chcę zgrać Windows 7 na Pendrive. Nagle wyskakuje mi taki komunikat : Potrzebujesz uprawnień administratora, aby skorzystać z tej operacji. Dodam że korzystam z programu UltraISO.

Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Chcesz zrobić obraz systemu, który masz uruchomiony? Mam podejrzenie, że tym narzędziem nie będzie to możliwe.

Nie, mam na dysku obraz Windowsa7.

To nie możesz go normalnie przekopiować, zamiast używać do tego dodatkowego programu?

A jeśli wprowadzasz jakieś zmiany to utwórz ISO na dysku i dopiero jak będzie gotowe przenieś na pena.

A odpali gdy go zwyczajnie skopiuję ? Bo wydaje mi się, że nie wystartuje przy starcie systemu.

Dodane 17.01.2011 (Pn) 13:43

No właśnie mam zamiar nagrać obraz ISO na USB tak jak to jest napisane w tytule, lecz gdy uruchamiam program i wybieram plik, klikam żeby nagrywało, a następnie wyskakuje mi komunikat : ‘Potrzebujesz uprawnień administratora, aby skorzystać z tej operacji.’

Trochę abstrakcja ale warto spróbować :wink:

Zamknij program, następnie kliknij jego ikonę prawym myszy i wybierz opcję “Uruchom jako Admin” z menu kontekstowego, w ten sposób podniesiesz prawa, Win 7 na koncie Admina nie daje pełnych jego praw do momentu podniesienia ich w wyżej opisany sposób, ewentualnie przejmij na własność folder z plikami, z których zamierzasz zrobić .iso :wink:

Dzięki za pomoc, pomogło mi to że Uruchomiłem jako admin.