Błąd podczas nagrywania obrazu ISO na USB

(Snufi) #1

Witam, jestem zalogowany na laptopie jako administrator. Chcę zgrać Windows 7 na Pendrive. Nagle wyskakuje mi taki komunikat : Potrzebujesz uprawnień administratora, aby skorzystać z tej operacji. Dodam że korzystam z programu UltraISO.

Proszę o pomoc, z góry dzięki.

(Cedar) #2

Chcesz zrobić obraz systemu, który masz uruchomiony? Mam podejrzenie, że tym narzędziem nie będzie to możliwe.

(Snufi) #3

Nie, mam na dysku obraz Windowsa7.

(Cedar) #4

To nie możesz go normalnie przekopiować, zamiast używać do tego dodatkowego programu?

A jeśli wprowadzasz jakieś zmiany to utwórz ISO na dysku i dopiero jak będzie gotowe przenieś na pena.

(Snufi) #5

A odpali gdy go zwyczajnie skopiuję ? Bo wydaje mi się, że nie wystartuje przy starcie systemu.

-- Dodane 17.01.2011 (Pn) 13:43 --

No właśnie mam zamiar nagrać obraz ISO na USB tak jak to jest napisane w tytule, lecz gdy uruchamiam program i wybieram plik, klikam żeby nagrywało, a następnie wyskakuje mi komunikat : 'Potrzebujesz uprawnień administratora, aby skorzystać z tej operacji.'

(Semtex) #6

Trochę abstrakcja ale warto spróbować :wink:

Zamknij program, następnie kliknij jego ikonę prawym myszy i wybierz opcję "Uruchom jako Admin" z menu kontekstowego, w ten sposób podniesiesz prawa, Win 7 na koncie Admina nie daje pełnych jego praw do momentu podniesienia ich w wyżej opisany sposób, ewentualnie przejmij na własność folder z plikami, z których zamierzasz zrobić .iso :wink:

(Snufi) #7

Dzięki za pomoc, pomogło mi to że Uruchomiłem jako admin.