Błąd podczas nagrywania płyty z Vistą

Witam

Od razu przechodząc do sprawy to chodzi i laptopa toshiba L300 satellite i zgranie z dysku systemu Vista.

Otóż podczas nagrywania (program "TOSHIBA Recovery Disc Creator) wyskakuje taki błąd:

thumb-891.jpg

Dodając powiem iż powyłączałem wszystkie programy które działają w tle, takie jak antywirus który pracuje w czasie rzeczywistym.

Laptop był cały czas podłączony pod prąd i nie było odczuwalnego skoku napięcia.

Ten sam problem wystąpił już 3 razy. Na jakiejś stronie wyczytałem że to może być wina płyty, w tym że kupiłem sony, ale “+” czy faktycznie zmiana na minus może mieć jakieś znaczenie, bo wiem że czymś się tam te płyty różniły (ale nie ma co wnikać w struktury płyt). W czym może jeszcze leżeć problem.

Po prostu Twoja nagrywarka nie może “strawić” zakupionej płyty. Poszukaj w jej specyfikacji jakie płyty lubi najbardziej.

Oczekiwałem bardziej odpowiedzi czy może być inny problem niż rodzaj płyty bo nagrywa wszystko tylko przy tym konkretnym zadaniu sobie nie radzi.

Być może jest to bug programu. Jeżeli płyta jest sprawna i nagrywarka nagrywa te same płyty bez problemu, to stawiałbym na program.

Czy masz możliwość nagrania tego obrazu do postaci *iso ?

Może. Spróbuj na “-”, chociaż jeśli to nowy laptop i nagrywarka, to powinna obsługiwać i plusy i minusy bez problemu. Pytanie czy program tez :wink: Czy w helpie do programu coś pisze na ten temat?

Nie wiem czy mogę to dać w iso gdyż ta płyta musi być bootowalna i w iso raczej nie odtworzy. Chyba że o to chodzi aby później obraz tych plików nagrać. Lecz to prawdopodobnie nie będzie prawidłowo zgrane.

Jutro sprawdzę dopiero tą płytę “-” , bo nie mam czasu ostatnio, to jak będzie to płyta zakończę temat.

pozdrawiam

Reasumując:

Podczas zgrywania Visty następował błąd, lecz po zmianie płyty z DVD+R na DVD-R problem się rozwiązał, system do reinstalacji visty nagrał się bezproblemowo.

Nie wiem na czym tak dokładnie polegał problem, czy chodziło o strukturę płyty, czysto techniczne problemy nagrywarki czy może program do nagrywania.

Viste z Toshiby najlepiej nagrywać na płycie DVD-R

Pozdrawiam