Błąd podczas nagrywania płyty z Vistą

(Kamil 1 Pl) #1

Witam

Od razu przechodząc do sprawy to chodzi i laptopa toshiba L300 satellite i zgranie z dysku systemu Vista.

Otóż podczas nagrywania (program "TOSHIBA Recovery Disc Creator) wyskakuje taki błąd:

thumb-891.jpg

Dodając powiem iż powyłączałem wszystkie programy które działają w tle, takie jak antywirus który pracuje w czasie rzeczywistym.

Laptop był cały czas podłączony pod prąd i nie było odczuwalnego skoku napięcia.

Ten sam problem wystąpił już 3 razy. Na jakiejś stronie wyczytałem że to może być wina płyty, w tym że kupiłem sony, ale "+" czy faktycznie zmiana na minus może mieć jakieś znaczenie, bo wiem że czymś się tam te płyty różniły (ale nie ma co wnikać w struktury płyt). W czym może jeszcze leżeć problem.

(Mireczek) #2

Po prostu Twoja nagrywarka nie może "strawić" zakupionej płyty. Poszukaj w jej specyfikacji jakie płyty lubi najbardziej.

(Kamil 1 Pl) #3

Oczekiwałem bardziej odpowiedzi czy może być inny problem niż rodzaj płyty bo nagrywa wszystko tylko przy tym konkretnym zadaniu sobie nie radzi.

(Monczkin) #4

Być może jest to bug programu. Jeżeli płyta jest sprawna i nagrywarka nagrywa te same płyty bez problemu, to stawiałbym na program.

Czy masz możliwość nagrania tego obrazu do postaci *iso ?

Może. Spróbuj na "-", chociaż jeśli to nowy laptop i nagrywarka, to powinna obsługiwać i plusy i minusy bez problemu. Pytanie czy program tez :wink: Czy w helpie do programu coś pisze na ten temat?

(Kamil 1 Pl) #5

Nie wiem czy mogę to dać w iso gdyż ta płyta musi być bootowalna i w iso raczej nie odtworzy. Chyba że o to chodzi aby później obraz tych plików nagrać. Lecz to prawdopodobnie nie będzie prawidłowo zgrane.

Jutro sprawdzę dopiero tą płytę "-" , bo nie mam czasu ostatnio, to jak będzie to płyta zakończę temat.

pozdrawiam

Reasumując:

Podczas zgrywania Visty następował błąd, lecz po zmianie płyty z DVD+R na DVD-R problem się rozwiązał, system do reinstalacji visty nagrał się bezproblemowo.

Nie wiem na czym tak dokładnie polegał problem, czy chodziło o strukturę płyty, czysto techniczne problemy nagrywarki czy może program do nagrywania.

Viste z Toshiby najlepiej nagrywać na płycie DVD-R

Pozdrawiam