Błąd podczas pobierania wiadomości @ z Gmail na MS Office Outlook

Witam,

Od paru dni mam problem z zalogowaniem się do swojej poczty @ na GMail poprze Microsoft Office Outlook 2003. Nigdy wcześniej nie miałem problemów, wszystkie wiadomości były pobierane, w konfiguracji poczty / konta nic nie było zmieniane, a teraz pojawia się taki komunikat jak na screenie poniżej…

image

Dokonałem już zmiany hasła, usuwałem ustawienia konta @ GMail w Microsoft Office Outlook 2003 i ponownie je konfigurowałem. Wszelkie dane wpisywałem poprawnie z Sprawdzanie poczty Gmail na innych platformach e-mail - Gmail - Pomoc (podpunkt #2) nic to nie dało.

Logując się na konto @ GMail poprzez stronę WWW wszystko jest w porządku, mogę się zalogować, wysłać wiadomość / odebrać wiadomość. Konto nie jest zablokowane, ma też dostęp do POP

Stan: POP włączony dla całej poczty otrzymanej od dnia 17:48

oraz IMAP

Stan: Protokół IMAP jest włączony

W czym może być jeszcze problem że nie mogę pobrać wiadomości @ poprzez Microsoft Office Outlook 2003?.

:open_mouth: Mamy 2022. Może Google coś zmienił i w tak starym kliencie nie dodasz konta Gmail… Pobierz Thunderbird’a testowo i tam zobacz.

1 polubienie

How to fix problems

  • Update your app or operating system
  • Use more secure apps
  • Use an App Password

Jedno zdanie w sprawie użycia Thunderbird-a, dla G to też mało zaufana aplikacja, trzeba skonfigurować odpowiednio G i Thunderbird-a by działało bez większych problemów.

Dzięki za odpowiedź.

@blumberplumber nie da się ukryć że jest przepaść, ale dotychczas nie było problemu z Microsoft Office Outlook 2003.

@GreenB przyznam że tego nie wiedziałem że Google od 30 maja 2022 roku nie obsługuje aplikacji / programów firm na które wymagane jest podanie nazwy użytkownika i hasła.

Tylko teraz tak… skoro nie można pobierać wiadomości @ poprzez Microsoft Office Outlook 2003 to przez żadnego klienta poczty @ nie można?. Czy tylko w przypadku Microsoft Office Outlook 2003 jest to niemożliwe?.

Lub jaka jest możliwość by można było pobierać wiadomości @ poprzez Microsoft Office Outlook 2003?.

Aktualnie w Microsoft Office Outlook 2003 otrzymuje taką informację jak na screenie poniżej…

GMail Błędy

.

Zainstalowałem Mozilla Thunderbird w wersji 91.10, która obsługuje logowanie uwierzytelnienia metodą OAuth2. Skonfigurowałem konto GMail, funkcjonuje bez problemu jak również inne pozostałe co mam.

Mam pytanie, jak przenieść foldery z Microsoft Office Outlook 2003 do Mozilla Thunderbird?. Wykonuje tak że w Mozilla Thunderbird

Narzędzia > Importuj > Wiadomości Pocztowe > Dalej > Outlook

Ale po chwili pojawia się informacja Brak Odpowiedzi i program Mozilla Thunderbird się zwiesza. Próbowałem już tak czterokrotnie i za każdym razem pojawia się po chwili informacja Brak Odpowiedzi i jest zawieszenie Mozilla Thunderbird.

Czy jest inny sposób na przeniesienie folderów z Microsoft Office Outlook 2003 do Mozilla Thunderbird?.

Sprawdź dodatkiem:

Niestety też umie łapać zawiechę jak to ze 30 GiB maili z około 20 lat.

Opcjonalnie pliki kompatybilne z profilu Outlook (np. *.eml) przeciągać na katalogi otwartej skrzynki w Thunderbird - najlepiej byłoby iść w katalog lokalny zamiast próbować 2 raz wpychać mail pobrany przez POP3 na konto online (Gmail) (potem co pół roku profil TB kopiować na dysk zewnętrzny na wypadek awarii np. Windows 7, Thunderbirda, starego dysku HDD).

Jakby nie działało to spróbuj programem MailStore Home:
https://support.mozilla.org/en-US/questions/1247226

Trzecia możliwość to przerzucenie całej poczty przez dodatkowe konto pocztowe. Wewnątrz programu pocztowego maile możesz potem poprzenosić, itd.

Zanim cokolwiek dodasz do Thunderbird przestaw: Preferencje → Ogólne → Indeksowanie → Sposób przechowywania wiadomości → plik na wiadomość (maildir) (żeby nie trzymał miliona maili w jednym klocu, tylko każdy mail w osobnym pliku), itd.

EDYCJA:
Tak, kloc na katalog.

Maildir to dalej beta w TB i jak ma kilka katalogów to klocków jest kilka a nie jeden (mbox).

@krystian3w próbowałem przeciągnąć i upuścić dany katalog z Microsoft Office Outlook do Mozilla Thunderbird ale nie da rady takim sposobem przenieść ani do Lokalne Foldery czy też poczty e-mail w Mozilla Thunderbird.

Owszem pojawi się nowy folder o nazwie Zaimportowane z Outlook w Lokalne Foldery Mozilla Thunderbird ale to wszystko, poczekam parę chwil czy zostanie przeniesiona poczta @ czy złapie zawias Mozilla Thunderbird.

@marcin82 zmieniłem ustawienia w Mozilla Thunderbird na

.

Czyli pewnie Outlook nie trzyma maili w eml lub zaczął robić to w wersji 2007+.

Po ponownym uruchomieniu komputera raz jeszcze spróbowałem zaimportować foldery z Microsoft Office Outlook do Mozilla Thunderbird, udało się. Trwało to z 20 - 25 minut, ale zostały wszystkie zaimportowane do Mozilla Thunderbird.

Chodź powiem Wam że jak przeglądnąłem zaimportowane wiadomości do Mozilla Thunderbird to co niektóre wiadomości mają krzaczki / znaczki zamiast polskich znaków typu ą, ż, ó itp.

W Preferencjach Mozilla Thunderbird mam ustawiony język polski, czy jest możliwość ustawienia wyświetlenia z poprawnymi znakami polskimi?.

@krystian3w Microsoft Office Outlook 2003 trzyma zapisane Foldery Osobiste w

C:\Documents and Settings\Artur\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook\Outlook.pst

. A od której wersji by przechowywał w eml… ciężko mi powiedzieć.