Błąd podczas pracy z Windows 7

(SzymonM) #1

Witam. Przeglądałem strony, siedziałem na gg gdy nagle wyskoczył taki ekran z napisami. Najbardziej rzuciło mi się w oczy odliczanie oraz "disk dump". Nie zdążyłem nic więcej zobaczyć. Po reboocie uzyskałem taki błąd z raportu

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu:	BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego:	6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych:	1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode:	50

BCP1:	FFFFFFFF000C8D6C

BCP2:	0000000000000001

BCP3:	FFFFF880014278CB

BCP4:	0000000000000005

OS Version:	6_1_7600

Service Pack:	0_0

Product:	256_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\011011-12515-01.dmp

C:\Users\Szymon\AppData\Local\Temp\WER-31312-0.sysdata.xml

Macie pomysł co to może być?

(Firewolf2) #2

System uruchamia Ci się normalnie albo w trybie awaryjnym czy w ogóle się nie uruchamia teraz?

(Dimatheus) #3

Hej,

:arrow: Czy system jest aktualizowany na bieżąco?? Masz wszystkie najważniejsze poprawki?? W przypadku systemu Vista rozwiązaniem tego samego błędy stop była instalacja najnowszego ServicePack'a.

:arrow: Jeśli komputer nie uruchamia się prawidłowo bądź często pojawiają się błędy, spróbuj opcji naprawy systemu. Koniecznie zaktualizuj też sterowniki - przede wszystkim te do płyty głównej oraz do karty graficznej.

:arrow: Czy BSOD (niebieski ekran śmierci) pojawił się tylko raz, czy może więcej razy??

:arrow: Czy korzystasz z Revo Uninstaller'a??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Piotrkijak) #4

SzymonM , pobierz program bluescreen viev i odczytaj przy jego użyciu plik dmp. Przetestuj też ramy, bo możliwe, że masz którąś kość uwaloną.

(SzymonM) #5
:arrow: Czy system jest aktualizowany na bieżąco?? Masz wszystkie najważniejsze poprawki?? W przypadku systemu Vista rozwiązaniem tego samego błędy stop była instalacja najnowszego ServicePack'a.

:arrow: Jeśli komputer nie uruchamia się prawidłowo bądź często pojawiają się błędy, spróbuj opcji naprawy systemu. Koniecznie zaktualizuj też sterowniki - przede wszystkim te do płyty głównej oraz do karty graficznej.

:arrow: Czy BSOD (niebieski ekran śmierci) pojawił się tylko raz, czy może więcej razy??

:arrow: Czy korzystasz z Revo Uninstaller'a??

System jest aktualizowany na bieżąco - mam włączone aktualizacje automatyczne. System został postawiony 19 dni temu gdyż wymieniłem dysk na nowy. Sterowniki wszystkie mam najnowsze - ze stron producentów. Nic nie biorę z płyt. BSOD od wymiany części komputera pojawił się po raz trzeci czyli drugi raz od 20 listopada. Nie korzystam z Revo Uninstallera. A powinienem?

SzymonM, pobierz program bluescreen view i odczytaj przy jego użyciu plik dmp. Przetestuj też ramy, bo możliwe, że masz którąś kość uwaloną.

Mam założoną jedną kość pamięci i została ona zakupiona dwa miesiące temu. To kość Goodram 1333MHz 2GB. Czy to że bluescreen zdarzył się średnio raz na miesiąc to normalne waszym zdaniem? BlueScreen:

011011-12515-01.dmp	2011-01-10 20:46:55	PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA	0x00000050	ffffffff`000c8d6c	00000000`00000001	fffff880`014278cb	00000000`00000005	Ntfs.sys	Ntfs.sys+961a7 x64 C:\Windows\Minidump\011011-12515-01.dmp	3	15	7600	290 784

To uzyskałem z programu BluescreenView. Może powinienem coś jeszcze z niego wyciągnąć?

(Dimatheus) #6

Hej,

Dobrze - na zagranicznych forach spotkałem się bowiem z opisami sytuacjami, w których błędne działanie programu powodowało BSOD.

Zatem samo testowanie nie powinno trwać zbyt długo. A warto mieć pewność, że problem nie ma swojego źródła w błędnych komórkach pamięci RAM.

Skoro zaczyna się pewna systematyczność w pojawianiu się BSOD to należy zacząć się martwić - tym bardziej jeśli pojawiają się zawsze te same błędy stop.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(SzymonM) #7

Tak po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku że może mieć ten BSOD związek z Mozillą Firefox. Ponieważ błąd ten wyskoczył mniej więcej wtedy gdy próbowałem otworzyć Firefoxa. Poza tym może być tak dlatego, że mam Firefox 4 beta 8. Być może to jakiś błąd. Nie zdarza się ten BlueScreen często ale jednak się zdarza

(Piotrkijak) #8

Możliwe, wersje beta są wersjami rozwojowymi, tak więc przez taki program system może być niestabilny...

(Dimatheus) #9

Hej,

Jeśli takie są Twoje obserwacje, odinstaluj wersję beta i zainstaluj stabilną wersję, czyli 3.6.13. Podziałaj na niej kilka dni. Jeśli BSOD nie będą występować, to udało Ci się znaleźć przyczynę problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(SzymonM) #10

Ok dzięki myślę że nie ma co więcej debatować. Dziękuję wszystkim.