Błąd podczas przywracania systemu

Witam

Mam problem z przywróceniem systemu windows 8 pro 32bit do stanu wcześniejszego za pomocą narzędzia “odzyskiwanie”. Po restarcie komputera wystąpił błąd ze sterownikiem dźwięku. Mimo włączenia opcji rozwiązywania problemów system nie był w stanie naprawić problemu czy znaleźć nowych sterowników za pomocą szukania online.

W tym celu chciałem system przywrócić do stanu poprzedniego sprzed dnia i tygodnia jak system dobrze działał, niestety po dwukrotnym skanowaniu systemu za pomocą scandiska program “odzyskiwanie” nie mógł cofnąć zmian gdyż pojawia się komunikat z błędem.

http://imageshack.us/photo/my-images/541/blad2c.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/844/bladtj.jpg/

Moja płyta główna to Asus M4N68T-M LE

AMD High Definition Audio Device - to mi bardziej wygląda na problem ze sterownikiem karty graficznej (Radeon zapewne) niż stricte ze sterownikiem karty dźwiękowej.

Zaś drugi komunikat, w połączeniu z faktem że już dwukrotnie skanowałeś dysk w poszukiwaniu błędó (nie napisałeś czy jakieś znalazł i czy je naprawił) może świadczyć o faktycznym uszkodzeniu dysku twardego (a co za tym idzie - uszkodzeniu pliku wymaganego do prawidłowego przywrócenia stanu systemu).

Co sugerowałbym zrobić:

  1. zainstalować sterowniki od karty graficznej (zakładając że nie mylę się, i że rzeczywiście masz tam Radeona na pokładzie)

  2. użyć w linii poleceń komendy : sfc /scannow (co pozwoli zweryfikować czy wszystkie istotne dla działania systemu pliki nie uległy uszkodzeniu)

Tak mam kartę graficzną Adi Radeon i już na tym systemie miałem z nią problemy z powodu nie ładowanego sterownika, ekranu, który także pojawił się po restarcie, ale wtedy poradziłem sobie z tym za pomocą odzyskiwania, które wtedy działało.

Gdy chciałem użyć programu odzyskiwanie po raz pierwszy to pojawił się komunikat, że jest błąd i trzeba przeskanować scandiskiem i program sam go uruchomił i z tego co widziałem program dojechał do 100% i niby coś naprawiał, potem sam jeszcze raz przeskanowałem dysk i pojawił się komunikat ze brak błędów.

Zainstalowałem jeszcze raz sterowniki i usunąłem poprzednie, ale gdy zakończył instalacje, pojawił się komunikat, że wykryto w czasie instalacji błędy i podał mi raport [patrz obrazek błąd4] i dalej jest tak samo…

Za to komenda, którą mi podałeś z jakiś powodów nie chcę się uruchomić mimo, że włączyłem wiersz poleceń jako administrator[patrz obrazek błąd3]

Dzięki wielkie za chęć pomocy i czekam na dalsze sugestie :wink:

http://imageshack.us/a/img189/3030/blad3j.jpg

http://imageshack.us/a/img13/5282/blad4a.jpg

http://imageshack.us/a/img689/7442/blad5.jpg

http://imageshack.us/a/img836/151/blad6.jpg

PS: Zrobiłem dodatkowo sprawdzianie dysku za pomocą programów HD Tune o CheckDrive i zamieszczam zrzuty bo ja nie jestem obeznany czy wyniki są dobre…

http://img19.imageshack.us/img19/3690/blad7.jpg

http://img404.imageshack.us/img404/8901/blad8.jpg

http://img543.imageshack.us/img543/8798/blad9p.jpg

Hej,

:arrow: A czy możesz pokazać ustawienia dźwięku z apletu Dźwięk Panelu sterowania? Jakie urządzenie audio jest urządzeniem domyślnym w zakładce Odtwarzanie?

99039651490798095879_thumb.jpg

:arrow: Jak podłączony masz monitor do karty graficznej - tzn. jakim złączem: DVI, HDMI czy D-Sub?

:arrow: Jaką dokładnie masz kartę graficzną?

Jeśli chodzi o dysk, to niestety już teraz nadaje się do wymiany - pojawiły się bowiem na nim uszkodzone sektory. Na razie była możliwość ich przeniesienia do puli rezerwowej, ale błędy mogą pojawiać się teraz częściej, aż dysk przestanie działać poprawnie. Dlatego przetestuj dysk jeszcze dwoma programami:

:arrow: Ashampoo HDD Control - zobacz w nim do analizy S.M.A.R.T oraz statusów procentowych stanu dysku,

:arrow: Seatools - tutaj uruchom testy podstawowe bądź status analizy S.M.A.R.T.

Daj znać, co pokazały te dwa programy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety u mnie nic nie ma tylko pokazuje komunikat: “Nie zainstalowano żadnych urządzeń audio”

Monitor mam podłączony przez złącze D-Sub oraz dodatkowo mam podłączony Tv przez HDMI.

Gigabyte Ati Radeon 5450 Hyper memory to 1 GB

Mam nadzieje, że dobrze zrozumiałem i o to chodziło, natomiast drugi program albo nie działa prawidłowo, albo ja nie umiem się nim obsługiwać.

http://imageshack.us/a/img818/4245/blad10.jpg

http://imageshack.us/a/img259/364/blad11.jpg

http://imageshack.us/a/img819/5606/blad12.jpg

http://imageshack.us/a/img560/7684/blad13.jpg

Dodatkowo opcja Odświeżania także nie działa, pojawia się problem, że nie można przeprowadzić zapisywania danych osobistych…

Hej,

Troszkę dziwne. Karta, z którą jest problem, to dźwiękówka obecna w karcie graficznej, która umożliwia dekodowanie dźwięku w czasie podłączenia urządzeń poprzez port HDMI, który w przeciwieństwie do DVI i D-Sub przesyła także sygnał dźwiękowy. Aczkolwiek płyta główna jest wyposażona jeszcze w inną, zintegrowaną kartę dźwiękową, opartą na chipsecie VIA VT1708S. Po zainstalowaniu sterowników do płyty głównej oraz karty dźwiękowej powinno pojawić się dodatkowe urządzenie audio. Pytanie tylko, czy przypadkiem w BIOS’ie nie wyłączałeś tej karty?

Na razie odłącz TV od złącza HDMI i zrestartuj system. Spróbuj ponownie zainstalować sterowniki oczywiście nie podłączając telewizora. Jeśli to nic nie da, wejdź do menadżera urządzeń, wybierz obie karty dźwiękowe i odinstaluj je. Następnie restart systemu i ponowna instalacja sterowników.

Próbowałeś instalacji stertowników ze strony producenta? Znajdziesz je tutaj.

W sumie to też jest zastanawiające, bo raz chyba udało się puścić testy dysku i pojawił się poważny błąd - mowa o screenie z nazwą blad12.jpg. Ashampoo pokazuje zaś, że nie jest tak źle - bad sectory są, ale dysk jest przystosowany do większej ich liczby. Generalnie nie trzeba się więc stresować - ważne tylko, by okresowo sprawdzać, czy dodatkowe błędy na dysku się nie pojawiają. I bardzo ważne, by zapewnić dyskowi nieco lepsze chłodzenie, bo temperatura ponad 50 stopni dla dysku zbyt komfortową nie jest.

Jeśli chodzi o błąd przy próbie wykonania skanowania, jest rozwiązanie.

:arrow: Uruchom przystawkę z usługami wpisując w menu Services.msc.

:arrow: Znajdź usługę Instalator modułów systemu Windows, wybierz Właściwości i w typie uruchomienia zaznacz tryb Ręczny,

:arrow: Zatwierdź zmiany i zrestartuj system.

Pozdrawiam,

Dimatheus