Blad podczas startu systemu (BIOS)

Witam , mam dziś problem taki : Włączam pc i gdy do chodzi do momentu kiedy mam opcje wejścia w bios wyskakuje za każdym razem

Floppy Disk(s) fali ( ) 

Cmos checksun Error - Defauls loaded

Co mam zrobić???

Pewnie masz nie podłączoną stacje dyskietek a w BIOS-ie jest włączona. Wejdź w ustawienia BIOS-u i wyłącz stacje dyskietek w zakładce STANDARD CMOS FEATURES>Floppy(ustawiasz opcję NONE lub DISABLE) czy jak to tam u Ciebie jest:)

Pozdrawiam M. :slight_smile:

Po zrobieniu tego zaczęły wyskakiwać błędy - oczywiście przy starcie

Warning!! Ycur Computer Case has been opening

Co teraz mam zrobić ? :o Teraz wyskakuje blad :

Floppy Disk(s) fali (40) stacja dyskietek zrobiona (Odłączona)

zamknij obudowę - wygląda na to, że masz czujnik jej otwarcia

O.o Jaki czujnik kurde ? Jak hmmm , Ja w ogóle nie używam obudowy :stuck_out_tongue: tylko szkielet , wszystko wcześniej chodziło ok ! morze to jakaś inna przyczyna ?

i dlatego właśnie masz owy komunikat, pomyśl troszkę :wink: poszukaj w opcjach BIOSU tej która odpowiada za monitorownie otwartej/zamkniętej obudowy :stuck_out_tongue:

Hmmm , Po zamknięciu OBUDOWY dodatkowy Komunikat :

Floppy Disk(s) (40)

Warning Your Computer Case has been Opening.[/code]

A jak te opcje się nazywa ? jeszli można wiedzieć , możesz mi to wytłumaczyć jak i co sie nazywa ?

co do czujnika to szukaj słów kluczowych: Computer, Case, Case Opening - różnie to bywa nazywane

ps. nie zadawaj pytań na które po chwili zastanowienia sam znajdziesz odpowiedź

popieram

Wyłącz wszystkie napędy(czyli DRIVE_A i DRIVE_B). Ja po resecie CMOS’a mam to samo,bo mam nie podłączoną stacje dyskietek a domyślnie jest ustawione na włączoną. Napisz jaki masz BIOS to może łatwiej będzie znaleźć tą opcje z obudową.

Ok , dzięki , Problem Zniknął