Błąd podczas tworzenia obrazu systemu

Po zakupie nowego laptopa z Windows 8 chciałem zrobić kopię zapasową Windowsa, tak abym “w razie czegoś” mógł go zainstalować. Co prawda mam preinstalowany program w komputerze “Samsung Recovery”, ale nie widzi on dysku DVD - pokazuje tylko opcję dysku sieciowego. W necie znalazłem to http://soisk.pl/tworzenie-oraz-przywrac … windows-8/

Postępowałem według tych kroków, aż doszedłem do miejsca wyboru dysku, na którym obraz ma być zapisany. Wybrałem dysk DVD (kupiłem sporo płyt DVD-R 4,7 GB), kliknąłem “Rozpocznij wykonywanie kopii zapasowej” i pokazał się taki komunikat:

45322627747370771955.png

Szukałem rozwiązania problemu, również na stronach anglojęzycznych, ale niczego konkretnego nie znalazłem. Przewidywany rozmiar tej kopii to według systemu ok. 43 GB. Nie wiem, gdzie może leżeć źródło tego błędu - nowe płyty? Niezainstalowanie aktualizacji systemu?

Pozdrawiam.

Pierwsze rozwiązanie - zanim zaczniesz backup , spróbuj użyć ppm na napędzie z płytą , wybierz formatowanie i użyj domyślnie proponowanych ustawień.

Jeżeli pierwszy sposób nie pomoże , wejdź do windows update i poszukaj poprawki o numerze 2779768.

Więcej o błędzie tutaj.

Próbowałem, kiedy naciskam PPM na ikonę napędu DVD/CD (pokazana jest ikonka DVD-R, czyli płyta raczej jest czytana) i wybieram “Formatuj…” nic się nie dzieje.

Nie instalowałem jeszcze tej aktualizacji.

Do laptopa nie miałem dołączonej żadnej płyty z Recovery. Ewentualnie w przypadku nierozwiązania problemu, mogę zwrócić się do Samsung z prośbą o przysłanie takiej płyty (o ile to możliwe).

Jeżeli poprawka nie rozwiąże problemu , po prostu napisz tutaj i znajdziemy jakiś zewnętrzny program typu macrium reflect , który też może wykonać kopię systemu i utworzyć bootowalną płytę do odzyskiwania w razie problemów.

Wystąpiły małe problemy z Windows Update, więc pobiorę ręcznie. Chodzi dokładnie o te 4 poprawki? http://www.microsoft.com/pl-pl/download … x?id=35852

Tak to są te poprawki.

Poprawki zainstalowane. Czy teraz powinienem sformatować te płyty przed rozpoczęciem tworzenia obrazu czy może będą one automatycznie formatowane już w czasie tworzenia obrazu?

Teraz powinno działać już bez formatowania płyty.

A tak przy okazji , nie lepiej zrobić kopie na osobnej partycji / dysku ?

Płytkę łatwo uszkodzić …

Słyszałem, że dzielenie partycji C z W8 nie jest bezpieczne bez wcześniejszego posiadania kopii zapasowej. Z tego co wiem posiadam ukrytą partycję recovery, ale zawsze wolę być bezpieczny i gdzieś w domu mieć płytki z kopią zapasową :slight_smile:

Teraz spróbuję operację tworzenia kopii zapasowej wykonać programem Samsung Recovery - jeżeli dalej napęd DVD/CD nie będzie widoczny, to zrobię to systemowo. O rezultatach napiszę ;p

Miałem na myśli raczej wariant z backupem obrazu partycji na całkiem innym dysku - zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przywrócenia systemu razem z zainstalowaym i skonfigurowanym oprogramowaniem.

Niemniej płytka windowsowej “koszernej” kopii z pewnością nie zaszkodzi.

Myślałem nad umieszczeniem backupu na czymś bardziej poręcznym, typu pendrive, dysk, ale potrzebowałbym minimum 64 GB, bo backup waży koło 37 GB (wg. oprogramowania Samsunga) lub 44 GB (według W8) - a to jednak są koszty - teraz można sobie zadać pytanie co jest ważniejsze, pieniądze czy bezpieczeństwo systemu ;p.


Obraz zrobiony, dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.