Błąd podczas uruchamiania gry po awarii zasilania

Witajcie! Piszę tutaj w imieniu kolegi, to nie będzie mój tekst, prosił, aby zadać pytanie na tym forum, a więc:

Wczoraj był bardzo mocny wiatr i elektrownia miała problemu z dostawą prądu, podczas grania w League Of Legends, komputer sam się zaczął restartować 2-3, po ponownym włączeniu, oczywiście po ponownym włączeniu gry. Komputer restartował się wtedy, kiedy migła lapa, która była położona obok komputera i podłączona do gniazdka. Prawdopodobnie było to obniżenie napięcia i komputer się zaczął restartować. Czy komputer może się wyłączyć poprzez obniżenie napięcia, i czy może się coś uszkodzić, przez to?

Nie, w ogóle. Spokojnie możesz zasilać komputer samą baterią CMOS.

Coś na pewno. Ale co?

Koledze chodziło o bardzo mocne obniżenie napięcia, i oczekuje normalnej odpowiedzi.

Oczekujesz poważnej odpowiedzi, to zastanów się, o co pytasz…

Skoro do uruchomienia czegoś wymagane jest odpowiednie napięcie, to jeżeli tego napięcia nie będzie, to… TAK! Nie da rady tego uruchomić. To samo tyczy się urządzenia, które już jest załączone. Jeżeli odbierzesz mu zasilanie wymagane do działania, to oczywiście komputer się wyłączy. Jeżeli w BIOSie ma ustawiony tryb “POPRZEDNIEGO STANU” po takim wypadku, to komputer uruchomi się automatycznie ponownie po odzyskaniu zasilania.

Co do uszkodzeń… Nagłe spadki napięcia są wrogiem dysków twardych. Ich awaria może powodować utratę danych.

1 polubienie

Dziękuje za odpowiedź, na taką odpowiedź liczył kolega, a może jeszcze coś zostać uszkodzone oprócz dysku, np. Zasilacz? Bo to właśnie z nim najbardziej związany jest problem.

Oczywiście, że może. Ciężko określić co, ponieważ jest to loteria. Jedni w wyniku skoków napięć nie odczują niczego, innym z kolei może się wypalić zasilacz, płyta główna…

Przykład z życia wzięty - u nas na wiosce prąd często się rozłączał (oczywiście wina specjalistów elektryków, którzy montowali instalację na nowej hali). W wyniku notorycznych odcięć umarł nam komputer w maszynie, którego nie sposób dostać na wolnym rynku, ponieważ jest projektowany specjalnie dla przemysłu. Razem z nim poszedł w odstawkę moduł sterowania (PLC). Bardzo droga impreza, a można było jej uniknąć.

1 polubienie

Kolega po sprawdzał kondensatory na płycie- OK i w zasilaczu (są widoczne tylko 2 i zasilacz prawdopodobnie ma tylko 2 kondensatory)- OK. Komputer normalnie się uruchomił tylko wystąpił problem z grą, która była uruchomiona podczas spadków napięcia- League of Legends.
Ikona gry po prostu znikła pojawiła się inna, i pojawiał się błąd, że gra nie jest zgodna z tą wersją systemu Windows , komputer działa w jak najlepszym porządku tylko problem z ową grą wystąpił.

Możliwe, że podczas wyłączenia komputera doszło do utraty (w wyniku błędnego zapisu) kluczowych plików. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie przeprowadzenie instalacji naprawczej, aby wyeliminować braki w plikach wymaganych do uruchomienia. Można także spróbować zastosować punkt przywracania systemu, jeżeli takowy został utworzony.

Właśnie kolega spróbował naprawić to punktem przywracania, ale pojawia się Crash report, ikona gry się przywróciłaPrzechwytywanie1

Na początek instalacja naprawcza.

1 polubienie

Chodziło Ci o Windowsa? Bo sama gra też ma taką opcję, ale nie jest ona możliwa, bo gra w ogóle się nie uruchamia.

Chodzi mi o grę. Nie wykonuj instalacji z poziomu gry, tylko z poziomu instalatora klienta.

1 polubienie

W jaki sposób tego dokonać, bo mało gram w gry i trochę nie jestem w temacie.

Ekspertem nie jestem w tej grze (ani żadnej tego typu), ale podejrzewam, że można gdzieś pobrać z sieci instalator klienta tej gry. Pobierz go i zainstaluj od nowa. Nadpisze to co trzeba, a to czego brakuje, uzupełni. To najprostszy sposób na start, jeżeli chodzi o szukanie przyczyn.

1 polubienie

Dobra, jakoś mu się udało, ale równie dobrze mógł zrobić reinstall gry, ponieważ i tak pobiera się od nowa. Dzięki za pomoc. Zainstalował grę w innym folderze i pliki skopiował to tego starego, oczywiście pliki lauchera.

Reinstalację i tak warto wykonać - będzie miał pewność, że wszystko co potrzebne jest zainstalowane i na swoim miejscu.

1 polubienie