Błąd podczas uruchamiania systemu

Witam, mam problem z uruchomieniem systemu windows 10 na laptopie HP ProBook 4535s.Nie mogłem poradzić sobie z bootowaniem z usb więc system zainstalowałem na innym komputerze i przełożyłem dysk do laptopa, ale podczas próby uruchomienia wyświetla mi taki błąd.

Dawniej takie cyrki Windows robił kiedy był instalowany na amd, a uruchamiany na intelu (albo w druga stronę), ale w10 ponoć już się nie gubi.
Ale może jednak?

Instalowałem na intelu

Jak próbuje instalować na laptopie to wyskakuje mi taki komunikat

Taki komunikat dostawałem czasem kiedy pendrive był źle utworzony, ale pewnie instalowałeś już z niego, więc to nie ten trop. Czy masz BIOS w ostatniej wersji? Jeśli tak, to przywróć do ustawień fabrycznych (być może kontroler sata pracuje w złym trybie).

W biosie kombinowałem już z ustawieniami i nic to nie dało. Może faktycznie być coś z nagraniem pendriva, bo instalowałem z inaczej nagranego niż bootuje na tym laptopie. Tam ręcznie sformatowałem pendrive i skopiowałem pliki, ale nie chciał się dopalić na tym laptopie więc tego nagrałem Rufusem.

Dla pewności skorzystaj z oficjalnego narzędzia MS do tworzenia pendrive.

Spróbuj ze zmianą z AHCI na RAID lub odwrotnie w ustawieniach BIOS.
Niektóre lapki pod instalatorem Windows nie widzą przez to poprawnie dysku.

Mam tylko AHCI i IDE, i oba nie działają.

Zauważ ile jest ostatnio wpisów o niemożności instalacji/reinstalacji windows 10. Powtarzam już to któryś raz. Ten nowy windows 10 ze strony MS jest zjebany. Też z tym walczyłem i pomogła dopiero instalacja starszej/poprzedniej wersji.

To raczej nie to, bo próbowałem też z windows 7 i był podobny problem.

Użyłem oficjalnego narzędzia MS i jest jeszcze gorzej. Nie chce się samo zbootować a jak ręcznie wskaże plik efi to wyskakuje taki ekran tylko po angielsku.

A są sterowniki Win 10 do twojego laptopa? Mam wrażenie że oficjalne zakończyły żywot na win 8.1

Oficjalnych sterowników nie ma, ale na internecie wyczytałem że ludziom działa. Zresztą identyczny problem mam przy windows 7.

To wyszukaj w google te sterowniki pod win 10 dla twojego sprzętu. Zapisz na nosniku a jak wyskoczy obrazek o braku sterownika to klik na Przegladaj i załaduj.
Myślę ze musiałbys mieć ten poprzedni instalator bo na oficjalnym masz od razu niebieski ekran.