Błąd podczas windows update

Witam

Nie wiem co się stało ale nagle cały czas występują błędy gdy chce aktualizować poprzez Windows update - np błąd "WindowsUpdate_80072EE2 , wszystkie związane coś niby z zapora a zapory nie ruszałem. Wyszukuje ilość aktualizacji ale gdy chce pobrać to nie da rady pobrać i po kilku minutach wywala błąd.

Według pomocy online Ms :

Błąd 80072ee2 usługi Windows Update


Jeśli podczas sprawdzania aktualizacji wystąpi błąd 80072ee2 usługi Windows Update, może zajść potrzeba dodania adresów witryn sieci Web, z których usługa Windows Update pobiera aktualizacje, do listy wyjątków lub białej listy zapory. 


Zapora systemu Windows jest składnikiem tej wersji systemu Windows i powinna już zawierać te witryny na liście wyjątków. W przypadku korzystania z innej zapory zapoznaj się z dokumentacją dostarczoną wraz z oprogramowaniem, aby sprawdzić, jak dodać te witryny do listy wyjątków zapory.


http://*.update.microsoft.com


https://*.update.microsoft.com


http://download.windowsupdate.com

Od razu zaznaczę ze Windows mam legalny , zakupiony razem z laptopem DELL, nigdy wcześniej nie było żadnych problemów. Próbowałem nawet wyłączać zaporę ale nadal to samo.

Wejdź w zaporę i zobacz czy nie zablokowała windows update.Wiesz jak to sprawdzić.

nie wiem, proszę o pomoc

ale w ogóle wyłączałem zaporę i błąd ten sam

panel sterowania–system i zabezpieczenia—zapora systemu—po prawej stronie klikasz zezwalaj programowi…tam zobacz na wyświetlonej liście update service czy ma zaznaczone “ptaszkiem” publiczne.Jeżeli nie pomoże spróbuj przeskanować system czy nie masz jakiegoś wirusa i warto by zainstalować CCleaner i przeskanować rejestr.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … r-80072ee2www.speedtest.net Zmierz ,może mieć niski Upload.

to nie to , nie wiem co jest wykrywa aktualizacje ale nie chce ściągać ich , wywala błąd tej zapory

Czy jest jakaś możliwość zresetowania widnows update (odinstalowanie i zainstalowanie itp) ?