Błąd podczas włączania komputera

Witam ma bardzo dziwny błąd.Podczas włączania komputera gdy wszystko się ładuje na samym początku ram itp w tym momencie komputer chwilę się zatrzymuje i później przechodzi dalej ale nie mam ładowania systemu tylko “DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER” i co jest dziwne otworzyłem komputer po "dopychałem kable,kartę,ram itp. I komputer normalnie rusza.Dzisiaj znów zrobiło się tak,wykonałem te same zabiegi i działa.Co to może być? System? Podzespoły?

Komunikat informuje o braku dysku z którego można uruchomić system.

Czy kable od dysku nie są za luźne, czy dobrze się trzymają?

Po dopychałem je myślę że powinno być z nimi wszystko okej.Czyli to znak że dysk siada?

Jeśli twierdzisz że po sprawdzeniu (dociśnięciu) kabli jest wszystko ok, to wydaje mi się że wina leży po stronie połączenia dysku z płytą/zasilaczem.

No tak jak mówiłem wczoraj takie coś się stało pierwszy raz.Otworzyłem kompa kable po dociskałem i działało.Za parę godzin gdy włączyłem komputer znów tak samo i po raz kolejny po dociskałem kable i działa. Więc nie wiem czemu sytuacja ciągle się powtarza ;/

Nie wiem jaki masz zasilacz i jakimi wtyczkami są podłączone poszczególne podzespoły komputera.

Jeśli jednak dysk podpięty jest podobną wtyczką jak na obrazku

http://www.mskupin.pl/blog/wp-content/u … tyczki.jpg

to dość często wyrabiają się tulejki, które są pod obudową z tworzywa. Pomimo spięcia w całość nie ma wystarczającego styku miedzy gniazdem w wtyczką. I dlatego może pojawiać się taki problem.

Jeśli masz luźne wtyczki wychodzące z zasilacza , to je po prostu zamień i zobacz co się będzie działo.

Okej.Najpierw porządnie powpycham te wszystkie kable i zobaczę czy sytuacja będzie się powtarzać.Zrobiłem na wszelki wypadek jeszcze test dysku programem HG Tune i po 1 h 25 minutach testu nie wykryło żadnego błędu cały dysk na zielono OK.