Błąd podczas wypakowywania pliku ISO

Witam. Pobrałem pliki .iso z internetu które są zapakowane w formacie .zip. Po próbie rozpakowania pliku .iso pojawia mi się błąd: Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone. Próbowałem naprawy programem winrar, próbowałem rozpakować programem 7zip i nic nie pomaga. Pliki pobierałem kilkukrotnie i myślę że problem może leżeć po niewłaściwym formacie. Znacie rozwiązanie na ten problem lub może jakiś inny program którym będę mógł bez problemu rozpakować plik .iso? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Skoro pobrałeś kilka razy ten plik i problem nadal występuje to znaczy, że archiwum jest uszkodzone. Jeżeli nie ma w nim danych naprawczych to program naprawczy nie będzie wstanie naprawić uszkodzonego archiwum. Można jedynie manualnie wypakować poszczególne pliki jeżeli zależy nam na jakiś ważnych dokumentach które znajdują się w archiwum. Obstawiam jednak, że to iso to jakieś piraty więc daj sobie spokój. Bo jeżeli są z legalnego źródła to zgłoś problem do tego kto je udostępnia.

Mało praktykowane jest sprawdzanie sum kontrolnych i porównanie z oryginałem. Są do tego malutkie programy. Gdy niepoprawnie spakowany plik wypakowuje się, to natychmiast wyrzucaj taki. Gdy niepoprawnie wypakowuje się iso, to też programy pokazują ostrzeżenia - nawet nie tykać badziewia.
Owszem - darmowa wersja isobuster pokazuje zawartość pliku iso i można foldery pliki kopiować gdzieś do folderu, ale będą niektóre uszkodzone, których nie skopiujesz tym programem, ani skorzystasz z funkcji odzyskania, bo wpierw musiałbyś zabulić za wersję PRO.
Czy Ciebie część zawartości ISO zadowoli? Gdy to jakiś system, to mogą być np uszkodzone porty i napęd, i co wtedy zrobisz? Nowy komputer?
Owszem, grę iso można było skopiować z pominięciem pliku blokującego, ale to wyższa szkoła jazdy.
Pewnie nie dowiemy się, co to za iso, ale niepewne źródło, to zawsze kłopoty.

Otwórz plik ZIP za pomocą notatnika i sprawdź czy archiwum ZIP ma prawidłową sygnaturę czyli pierwsze dwa znaki - PK - tak jak na przykładzie poniżej. Jeśli nie ma to nie jest ZIP.

2020-07-27_105237

Ja zrozumiałem, że zip autor wypakował, ale tam było iso jakieś do doopy.

Ja zrozumiałem, że pobrał obraz ISO spakowany ZIPem i jest problem z uszkodzonym archiwum i wypakowaniem obrazu. A wnioskuję to po tym zdaniu:

:point_down:

Jeszcze jest sugestia liczby mnogiej. Pinger231 nie śmie się odzywać, to i my nie wiemy wiele.

Pliki iso, spakowane zipem do tego uszkodzone. Można założyć ze 99% prawdopodobieństwem, że takie coś pochodzi z nielegalnego źródła. Bo gdyby było legalne @Pinger231 raczej nie szukałby rozwiązania na forum tylko u tego kto dostarcza takie pliki. Zresztą ja jeszcze w swoim długim życiu internetowym nie spotkałem się z legalnymi ISO które byłby jeszcze dodatkowo pakowane zipem.

Nie problem, gdy ma się legalny klucz aktywacyjny. Problem zaczyna się, gdy na gwałt potrzebna okrojona modyfikacja konkretnej wersji systemu, a modyfikacje bywają nieobliczalne.
Z drugiej strony modyfikacje, to głupiego robota. Przykładowo - w oryginalnym dellu powyłączałem zbędności, szkodliwości itp. System win7 x64 bierze 480MB RAM z prawie zerowym zużyciem CPU.

Temat uważam za zamknięty, problem został rozwiązany :wink: Dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

proxy-image

1 polubienie

To co oznaczyłeś ma być rozwiązaniem problemu? Ktoś kiedyś będzie rozwiązywał podobny i zmarnuje tylko na ten temat czas.
Albo nie oznaczaj nic, albo napisz co było właściwym rozwiązaniem :man_facepalming:

3 polubienia