Błąd podzcas nagrywania płyty - jak to naprawić?

witam.mam problem z nero a dokladnie z nagraniem plyty.podczas konczenia pracy nero tzn po zakonczeniu nagrywania pojawil sie komunikat:

L:Optiarc DVD RW AD-7200s

Could not perform Fixation

Write error

L:Optiarc DVD RW AD-7200s

Could not perform Fixation

Burn process failed at 24x (3 600 KB/s)

nagrywalem muzyke i dlaczego taki komunikat wyskoczyl?mam od nowa nero zainstalowac??po odpaleniu plyty oczywiscie byla ona pusta:( to byl juz drugi raz jak mi sie takie cos wydarzylo.za pierwszym razem nie wyskoczyl zaden error ale plyta i tak byla pusta

kotlet1711 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Włóż nową czystą płytę i spróbuj wybrać mniejszą prędkość nagrywania

już tak zrobiłem i było znowu to samo.he zreszta co robi za roznice jaka predkoscia nagrywam, komp i tak powinien odczytac.wiem ze im wolniej tym lepiej ale muzyke zawsze wypalalem predkoscia 24 i do tej pory nie bylo problemu

Pomyśl sobie że ja też wypalałem różne pliki z podobna prędkością aż w końcu przestała nagrywarka nagrywać. Zmniejszyłem prędkość i znów dalej można było nagrywać.

ok zrobie tak jak mowisz.zobaczymy

kotlet1711 , a może nagrywarka po prostu “nie lubi” płyt jakich używasz?

Za duza predkosc nagrywania lub plyty ktorych uzywasz nie sa obsługiwane przez nagrywarke!

może masz problem z nagrywarką?

Mam pytanie. Czy posiadasz jedną nagrywarkę czy dwie?

ustaw w Nero pamięć podręczna cache RAM na np 60 MB

Wejdz w menadzer urzadzeń>kontolery IDE…>Podstawowy>właściwości>ustawienia zaawansowane>sprawdz czy tryb transferu to DMA

to samo w pomocniczym kontrolerze

nie wiem, he w sumie to byly plyty ktorych firme pierwszy raz na oczy widzialem.posiadam jedna nagrywarke.watpie w to zebym mial problem z nagrywarka, wg mnie z nia jest wszystko ok ale kto wie, moge sie mylic.sprawdze te rzeczy o ktorych mowicie w weekend bo teraz niestety w sql jestem.a jesli to problem z nagrywarka to co wtedy mam zrobic??

Jeśli Optiarc DVD RW AD-7200s to Twoja nagrywarka to proponuję zainstalować nowy firmware: http://www.cdrlabs.com/forums/new-sony- … 23963.html

a także zainstalować sterowniki ASPI:

http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445