Błąd podzespołów

Mój problem wygląda tak: najcześciej podczas grania w coś bardziej podrasowanego graficznie ale równierz i w Windowsie (pisze ten post drugi raz :P) mój komputer zawiesza się całkowicie, tylko reset może pomóc. Jeśli chodzi o gry to zdarza sie to po różnym czasie, czasem po 10 minutach, a czasem po 3 godzinach. Nie wykazuje wtedy jakiejś nadmiernej pracy niż zwykle, poprostu, staje i koniec. Czasem pojawia sie niebieski ekran który wskazuje na błąd dysku, który jest dość stary. Pracując jednak na innym lecz podobnym dysku również były zawieszki. Przeczytałem w internecie, że jest to spowodowane przez RAM. Testowałem pamięć conajmniej 3 programami: Gold Memory, RightMark oraz jakiś od Microsoftu. W każdm kilka godzin testów, 0 błędów. Być może taki stan rzeczy jest spowodowany i dyskiem i pamięcią, niewiem. Konfiguracja: płya Epox 8RDA+, Athlon Barton 1,8ghz podkrecony do 2ghz, GeForce 6600GT, 512 DDRAM \ 400, dysk Seagate 40GB ST340810A, system Windows XP Pro SP1.

może masz za mało RAM, albo masz nieaktualnie/złe sterowniki do karty graficznej.

Tylko podczas grania występuje błąd?

PS. Proponuje zmienić temat, na jakiś bardziej logiczny, bo będziesz miał kontakt z [m].

Sprawdź czy podzespoły ci się nie przegrzewają.

Sterowniki do karty graficznej mam najnowsze. Błąd występuje nietylko podczas gry. Wtedy też często pojawia się niebieski ekran z komunikatem KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

chwila w google:

http://komputery.katalogi.pl/KERNEL_DAT … 56238.html

http://komputery.katalogi.pl/KERNEL_DAT … 01530.html

i reszta http://www.google.pl/search?hl=pl&q=KER … lr=lang_pl

Według mnie dysk zaczyna padac albo pamięc.

A jaki masz zasilacz moc i wiek ?

u mnie też były taki problem , że komputer się zawieszał na dobre albo robił restart i też wyświetlał komunikaty o błędach i to różnych podzespołów , okazało się , że zasilacz jest za słaby i przy tym jak komputer potrzebował mocy to robił zawieche albo restart i dlatego były takie same odstępy czasowe jak u ciebie raz chodził przez kilka godzin bez problemu a raz co chwile był problem wymiana zasilacza rozwiązała problemy .

Zasilacz Mode Com FEEL ||-400ATX 400W Nawet roku jeszcze niema.

a podkręcasz jakieś kompnent(y) w swoim komputerze ??

zasilacz do wymiany nawet jak to nie on jest przyczyną…

Jeden błąd. Nie KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR tylko KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR.

Tak, podkręciłem procesor o 200mhz co napisałem wyżej ale nawet na standardowych ustawieniach mam te problemy.

Piotrekplay, w takim razie jaki zasilacz byś proponował?