Blad polaczenia, siec nawet nie pyta o haslo

(system) #1

Witam

Mam pewien problem, akturalnie siedze u znajomego przez miesiac i chcialem sie polaczyc ze swoim laptopem do jego sieci wifi (zabezpieczonej haslem) lecz gdy zaczyna sie laczyc to nie pyta o zadne haslo tylko odrazu wywala blad polaczenia :frowning: moj system operacyjny to vista home premium. Dodam tez ze za pomoca telefonu nokia 5800 polaczylem sie bez problemu.

nie weim w czym tkwi problem wczesniej laczylem sie z kazda siecia bez problemu.

(Filip Hh) #2

Wejd藕 w Panel Sterowania ->Centrum sieci i udost臋pniania po lewej stronie w zadaniach kliknij w Zarz膮dzaj sieciami bezprzewodowymi.

P贸藕niej kliknij dodaj ("zielony plus") i "R臋cznie utw贸rz profil sieciowy", a z reszt膮 juz sobie powiniene艣 poradzi膰.

(system) #3

Probowalem, lecz dalej nic ;( caly czas to samo ;(

(Cieply5) #4

Sprawd藕 czy przypadkiem nie wy艂膮czy艂e艣 sobie karty sieciowej skr贸tem klawiszowym lub prze艂膮cznikiem na obudowie samego laptopa, to bardzo cz臋sta przyczyna problem贸w. W ustawieniach sieciowych karta niby jest w艂膮czona, ale tak naprawd臋 nie aktywna.

Wiem, pisa艂e艣, 偶e nie mia艂e艣 problem贸w z po艂膮czeniem si臋 za pomoc膮 telefonu, ale mo偶e warto sprawdzi膰 czy kolega nie ma na routerze w艂膮czonej autoryzacji MAC adres贸w.

(Agatonster) #5

selen123 ,

Prosz臋 poprawi膰 pisowni臋 w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta prosz臋 skorzysta膰 z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia b臋dzie skutkowa艂o usuni臋ciem tematu do Kosza.

(system) #6

Agaton niestety nie moge poprawic pisowni bo siedze w usa. Sprawdzilem router nie ma ustawionych filtracji mac. ;/

(Cieply5) #7

Szkoda, 偶e wcze艣niej nie napisa艂e艣 偶e jeste艣 w USA.

To teraz napisz co艣 odno艣nie pochodzenia sprz臋tu, zar贸wno routera jak i komputera. W jakim/jakich krajach zosta艂 zakupiony sprz臋t?

(system) #8

Router tutaj w usa, a laptopa przywiozlem z polski

(Cieply5) #9

Otw贸rz Menad偶era urz膮dze艅, zaznacz Twoj膮 kart臋 sieciow膮 i wy艣wietl W艂a艣ciwo艣ci. Przejd藕 na kart臋 Zaawansowane i w polu Lokalizacja zmie艅 na USA.

O co chodzi? A no o to, 偶e urz膮dzenia w USA korzystaj膮 z kana艂贸w transmisji 1-11, natomiast te w Europie 1-13.

Mam nadziej臋, 偶e to pomo偶e.

(system) #10

W zakladce Zaawansowane nie mam karty lokalizacja

(Cieply5) #11

Wy艣wietli艂e艣 W艂a艣ciwo艣ci karty sieciowej, przeszed艂e艣 na kart臋 Zaawansowane? Powiniene艣 mie膰 na tej karcie list臋 r贸偶nych rzeczy, a w艣r贸d nich Lokalizacja.

(system) #12

Tak, lecz Lokalizacja niestety nie ma, ktos ma jakis inny pomysl ?

(Cieply5) #13

Sorry za pytanie, ale chc臋 si臋 upewni膰. Czy aby na pewno wszed艂e艣 w menad偶era urz膮dze艅 czy wy艣wietli艂e艣 w艂a艣ciwo艣ci po艂膮czenia sieciowego?

Je艣li faktycznie nie ma opcji Lokalizacja (chocia偶 powinna by膰), poszukaj czego艣 (mo偶e pod inn膮 nazw膮) co da Ci mo偶liwo艣膰 zmiany zakresu kana艂贸w.

(system) #14

Wszedlem przez menadzera urzaden. NIe ma innej opcji ktora pozwoli mi na zmiane zakresu kanalow :frowning:

-- Dodane 12.08.2010 (Cz) 0:44 --

Jakies pomysly ?