Blad polaczenia, siec nawet nie pyta o haslo

Witam

Mam pewien problem, akturalnie siedze u znajomego przez miesiac i chcialem sie polaczyc ze swoim laptopem do jego sieci wifi (zabezpieczonej haslem) lecz gdy zaczyna sie laczyc to nie pyta o zadne haslo tylko odrazu wywala blad polaczenia :frowning: moj system operacyjny to vista home premium. Dodam tez ze za pomoca telefonu nokia 5800 polaczylem sie bez problemu.

nie weim w czym tkwi problem wczesniej laczylem sie z kazda siecia bez problemu.

Wejdź w Panel Sterowania ->Centrum sieci i udostępniania po lewej stronie w zadaniach kliknij w Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi.

Później kliknij dodaj (“zielony plus”) i “Ręcznie utwórz profil sieciowy”, a z resztą juz sobie powinieneś poradzić.

Probowalem, lecz dalej nic ;( caly czas to samo ;(

Sprawdź czy przypadkiem nie wyłączyłeś sobie karty sieciowej skrótem klawiszowym lub przełącznikiem na obudowie samego laptopa, to bardzo częsta przyczyna problemów. W ustawieniach sieciowych karta niby jest włączona, ale tak naprawdę nie aktywna.

Wiem, pisałeś, że nie miałeś problemów z połączeniem się za pomocą telefonu, ale może warto sprawdzić czy kolega nie ma na routerze włączonej autoryzacji MAC adresów.

selen123 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Agaton niestety nie moge poprawic pisowni bo siedze w usa. Sprawdzilem router nie ma ustawionych filtracji mac. ;/

Szkoda, że wcześniej nie napisałeś że jesteś w USA.

To teraz napisz coś odnośnie pochodzenia sprzętu, zarówno routera jak i komputera. W jakim/jakich krajach został zakupiony sprzęt?

Router tutaj w usa, a laptopa przywiozlem z polski

Otwórz Menadżera urządzeń, zaznacz Twoją kartę sieciową i wyświetl Właściwości. Przejdź na kartę Zaawansowane i w polu Lokalizacja zmień na USA.

O co chodzi? A no o to, że urządzenia w USA korzystają z kanałów transmisji 1-11, natomiast te w Europie 1-13.

Mam nadzieję, że to pomoże.

W zakladce Zaawansowane nie mam karty lokalizacja

Wyświetliłeś Właściwości karty sieciowej, przeszedłeś na kartę Zaawansowane? Powinieneś mieć na tej karcie listę różnych rzeczy, a wśród nich Lokalizacja.

Tak, lecz Lokalizacja niestety nie ma, ktos ma jakis inny pomysl ?

Sorry za pytanie, ale chcę się upewnić. Czy aby na pewno wszedłeś w menadżera urządzeń czy wyświetliłeś właściwości połączenia sieciowego?

Jeśli faktycznie nie ma opcji Lokalizacja (chociaż powinna być), poszukaj czegoś (może pod inną nazwą) co da Ci możliwość zmiany zakresu kanałów.

Wszedlem przez menadzera urzaden. NIe ma innej opcji ktora pozwoli mi na zmiane zakresu kanalow :frowning:

Dodane 12.08.2010 (Cz) 0:44

Jakies pomysly ?