Bład połączenia sieciowego Word 2016

Witam wszystkich,

Szukając na forum nie znalazłem tematu o takiej tematyce, więc poniżej przedstawiam mój problem.

Komputery w domenie po 15 minutach bez aktywności wygaszają się i po ruszeniu myszką proszą o wpisanie hasła w celu zalogowania się. W sytuacji gdy ktoś pracuje na pliku zlokalizowanym na zasobie sieciowym, po zalogowaniu się i edycji tekstu wyskakuje komunikat:

“Program Word nie może ustanowić połączenia sieciowego z tym dokumentem po wznowieniu działania systemu. Aby zachować zmiany, zapisz dokument jako inny plik.”

Znalazłem na stronie Microsoftu łatkę naprawiającą takowy błąd, natomiast jest to poprawka do Worda 2010, która nic mi w tej sytuacji nie daje. Office jest na bieżąco aktualizowany.

Proszę o pomoc, gdyż jest to dość uciążliwy problem :wink:

Aktualizacja sterownika sieciowego (jak jest) i może na karcie sieciowej wyłączyć pozwolenie na uśpienie urządzenia (“w celu oszczędzania energii…”)?

Tylko za bardzo nie podpowiem jak to wyklinać pod domenę.

1 polubienie

Na końcu masz rozwiązanie: https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/28c4de3e-ecb3-48c7-a53f-f02607d566a4/microsoft-wordexcel-2016-word-cannot-establish-a-network-connection-with-this-document-after-the?forum=word

1 polubienie

Witam, wprowadziłem poniższe zmiany do ustawień sterownika karty sieciowej. Niestety bez pozytywnego efektu. Spróbuję jeszcze opcję przemor25.

1 polubienie

Dla wszystkich borykających się z podobnym problemem. Moje kroki wykonane w celu rozwiązania problemu:

  1. Aktualizacja sterownika karty sieciowej.
  2. Wejdź w właściwości sterownika.
  3. Zakładka -> Zarządzanie energią:
    [X] Zezwalaj komputerowi na wyłczenie tego urzdzenia w celu oszczędzania energii
    [X] Zezwalaj temu urzadzeniu na wznawianie pracy komputera
  4. Zakładka-> Zaawansowane:
    Automatyczne wyłączanie gigabyte: WYŁ
    Energooszczędny ethernet: WYŁ
    Ethernet efektywny energooszczędny: WYŁ
    Zamknięcie wybudzanie przy uaktywniania sieci: WYŁ

Teraz działa wszystko jak należy. Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam :wink: