Błąd połączenia sieciowego

Witam,

Otóż od dłuższego czasu mam dziwny problem z komputerem. Mianowicie, podczas gdy chcę pobrać jakiś np. z dobrepogramy, to wyświetla się komunikat: "Błąd połączenia sieciowego, pomimo tego, że internet mam i wszystko jest ok, tylko z takich instalatorach, programach itd pisze, że nie ma internetu.

http://zapodaj.net/images/a7d9a22ac51e1.png

Również coraz częściej mi internet wyłącza, tzn. pisze kabel sieciowy odłączony, w tym momencie muszę wyłączyć połączenie sieciowe i na nowo podłączyć.

Bardzo prosiłbym o pomoc, dot. tego, szukałem rozwiązania jakiegoś, ale nic nie znalazłem.

Regards,

Xinum

Pewnie dużo pakietów jest tracone…

Dzwoń do ISP.

Jak tracone? Dostęp do internetu ma tylko mój komputer, tzn. jest podłączony za pomocą kabla, nie żadne wifi itd

Xinum ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Coś takiego widziałem u nas w pracy na komputerze podłączonym do sieci przez serwer Netki to ISP Telekomunikacji Kolejowej u ciebie pewnie jest identyczna sytuacja pewnie masz internet z kablówki albo coś podobnego ewentualnie sprawdź sobie DNS-y z których korzystasz.

Dla tego dobrze w tym momencie sprawdzić w wierszu poleceń wpisująć polecenie np. ping www.dobreprogramy.pl -t będziez widział czy masz połączenie

i ile strat masz bo przyczyn może być dużo np. uszkodzony kabel , karta sieciowa lub urządzenie na drodze do serwera dostawcy .

Właśnie internet posiadam z kablówki, z vectry.

wpisując ping xxx -t nie ma żadnych strat.

A pewno masz od nich modem ? może on uszkodzony jest .

Tak owszem modem mam od nich. Scientific Atlanta 2100, wydaje mi się, że gdyby był uszkodzony to by wgl. internetu nie było.

Odłącz od zasilania modem tak na minimum 5 minut, podłącz ponownie do zasilania, odczekaj chwilę niech się połączy ze stacją czołową. Jeśli problem nadal występuje, uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh int ip show config

route print

nslookup dobreprogramy.pl

ping -n 20 dobreprogramy.pl

tracert dobreprogramy.pl

http://wklej.org/id/906294/

DNSy działają, możesz spróbować przeczyścić bufor DNS. Strat pakietów również nie widać.

ipconfig /flushdns

Odłączałeś modem od zasilania, jak pisałem wyżej?

Tak odłączyłem. I dalej to samo.

Zgłoś problem dostawcy, możliwe, że rzeczywiście modem jest uszkodzony, sprawdź jeszcze kable czy nie są uszkodzone lub wyrwane, czy wtyczki nie są za luźne. Jak wyskakuje komunikat, że masz kabel odłączony, to czy diody na karcie sieciowej w ogóle świecą i/lub migają? Aktualizowałeś sterowniki do karty sieciowej?

Sterowniki aktualizowałem, diody migają…

Dodane 27.12.2012 (Cz) 20:56

Problem rozwiązałem przypadkowo przy pomocy Steama, tzn.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Xinum