Błąd/problem w lg k4 2017 dual sim

Od paru dni po włączeniu telefonu wyskakuje błąd takiej treści jak w załączniku. Telefon szybko się przegrzewa, czasami zawiesza się, najgorszym problemem jest jednak brak możliwości włączenia transmisji danych, kontaktowałem się z siecią, jednak problem nie siedzi u nich, co do reszty czyli rozmów czy inne tego typu rzeczy mogę wykonywać. (Sms itp.)

Posiadam gwarancję na sprzęt, moje pytanie to, czy da się to naprawić, czy oddać go do serwisu.

Zacząłbym od przywrócenia ustawień fabrycznych. Bardzo możliwe, że to rozwiąże problem.

Spróbowałem nawet hard reset i problem nadal wyskakuje

Ten komunikat wiąże się z modyfikacją oprogramowania. Być może była jakaś próba nieautoryzowanej aktualizacji. Jeśli nie wprowadzałeś aktualizacji spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Opcja resetowania jest w systemie. Następnie wyjmij kartę sim i kartę pamięci. Naładuj baterię do pełna i uruchom połączenie wi-fi aby podłączyć smartfon do internetu. Spróbuj dokonać aktualizacji oprogramowania poprzez opcję w menu telefonu. Jeśli próbowałeś aktualizacji nieautoryzowanej to przeprowadź jeszcze raz aktualizację przy pomocy komputera i zainstaluj oprogramowanie z opcją czyszczenia zawartości urządzenia.

Przestańcie mu pisać durnoty!

@Sebixelo Rąbnął Ci się tzw kod IMSI. W LG to się zdarza czasami samoistnie. Ten typ tak ma :wink:
Napisz proszę z jakiej sieci korzystasz? Tzn. jakiego operatora? Z kodu wynika, że to Polkomtel/Plus, ale wolę się upewnić.
Żadnych resetów i flaszowania nie rób, bo to nic nie da.

I jeszcze jedno pytanie… kombinowałeś coś z tym telefonem? W sensie… co robiłeś zanim się zaczął pojawiać błąd?

Pytam, bo przy tym modelu są trzy opcje, przy których ów błąd wystąpi.
1, Zabawy w rootowanie i się nie udało, bo się udać nijak nie mogło. Tego fonika zrootować nie można (jeszcze nie)
2, Plus przekombinował ze zdalnym wpychaniem ludkom softu do kontroli, bo zaczęli to robić nie tylko na samsungach. Niestety, łosie patentowane w Plusie zapomniały, że to zmieni (naruszy) integralność zawartości obszaru “eeprom” (niepoprawna suma kontrolna), a wraz z zablokowanym ootb bootloaderem taka operacja zaowocuje właśnie wywaleniem na ekran ślicznego bug’a.
3, Rypło się samoistnie. To częsta przypadłość LG, zwłaszcza w modelach G3, G4, G5, a także serii K.

Info:
Wszystko co robisz robisz tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność!

Żeby potem płaczu nie było, że przez nieuwagę ucegliłeś fonik, że ubiło Ci kota, że przeszło tornado przez chatę, albo że w pokoju rodziców nagle zaczęły tańcować roznegliżowane laski z playboya.

Dobra… wykładu styknie… teraz kwestia jak to naprawić :wink:

Jeśli możesz, zrób backup fonika, zanim cokolwiek zaczniesz grzebać!
Najlepiej nandroid backup spod recovery.

Jak zrobione, to jedziemy dalej…
Z rootem nie byłoby problemu, ale skoro go nie ma i raczej zanoszenie na serwis Ci się nie uśmiecha, to trzeba skorzystać z takiego dobrodziejstwa, jakim jest tzw. hidden menu.

Jako, że nie wiem na jakim sofcie jest twój fonik, to sobie sam poszukasz w sieci sposobu wejścia w to menu. Jest metod od groma, więc nie będę ich opisywała tutaj. Powiem tylko, że u mnie w G3/4 działa taki kod: https://pastebin.com/NcwLY2v0 U Ciebie może być inny. Coś znajdziesz na pewno.

Gdy już w nim będziesz leci tak…
Przechodzisz sobie do: “SVC Menu” -> “Version info” -> “NT Code

Tu robisz backup tego kodu jaki obecnie jest. Nie wiem? Zapisz dokładnie na kartce, zrób zrzut ekranu, zdjęcie… jak chcesz… obojętnie. Żebyś go miał w razie czego.

I w tym okienku wpisujesz sobie poprawnie kod NT swojej sieci.

Przykładowo kod: “1”,“FFF,FFF,FFFFFFFF,FFFFFFFF,11” oznacza EU (OPEN_EU) - ogólny kod europejski.

Kody różnych operatorów znajdziesz tu: http://www.imei.info/operator-codes/

Jeśli wpisałeś okay i jesteś pewien, to zapisujesz, wychodzisz z hidden menu i robisz reboot fonika.
Jeżeli zrobiłeś wsio dobrze, błędu nie powinno już być.

A jak skopałeś to powtarzasz do skutku :stuck_out_tongue:

Enjoy :slight_smile:

Ps. Sposób powinien działać na każdym LG. Sprawdzałam go osobiście na moich G3, G4, G5, a potwierdziło mi to też kilka osób z innymi modelami, że śmiga okay.

1 polubienie

Dzięki bardzo za wykladzik, miło się czytało :grin:
Po pracy to ogarnę i się tu odezwę.
Z góry dzięki :blush:

Ty się nie śmiechaj… bo jak coś skopiesz w hidden menu, to tylko serwis Ci fona uratuje :stuck_out_tongue:

Co jak co kolego ale umiem czytac że zrozumieniem :blush:

No coś chyba nie bardzo, nie bardzo… Gdzie Ty tutaj kolegę widzisz? :stuck_out_tongue:

Lg k4 2017 nie dziala ten 2777634#*#