Błąd przesyłu danych? ultra dma crc error count

Witam. Mój problem jest dość frustrujący… :evil:

Losowe programy wyłączają się po losowym czasie. Najczęściej jest to Firefox oraz AQQ, z grami jest tak samo. Praca na komputerze jest baaardzo utrudniona;/

Tra to już jakieś 2 miesiące…

Na 5 różnych dyskach, w różnych konfiguracjach, z różnymi systemami dzieje się to samo.

Zauważyłem, że każdej awarii towarzyszy błąd ultra dma crc error count, który podobno sygnalizuje błąd przesyłu danych między płytą główną, a dyskiem. bądź zły stan smartu, co wykluczyłem już.

Uprzedzając pytania: wymieniałem taśmy, wymieniłem zasilacz na Chieftec APS-500S oraz dysk na Samsung SpinPoint F1 750GB, resetowałem BIOS (zworka i bateria), czyściłem gruntownie kompa, wszystko jest podociskane, nic się nie przegrzewa, kondensatory na mobo w dobrym stanie.

BŁAGAM! POMÓŻCIE! ![-o<

… a pamięci ?

I jeszcze jedno - jeśli ktokolwiek ma ci pomóc - nie zmuszaj go do zadawania gestapowskich pytań w stylu: podaj konfigurację systemu.

Sprawdź ram programem mem test :).

już jest w podpisie:]

Sprawdzałem po kilkanaście godzin. 0 błędów

To w takim razie fusy mówią że może to być problem pamięci cache dysku.

Po namyśle - pytanie pomocnicze: co widać w Podglądzie Zdarzeń Systemowych ?

Mhm mi to wygląda na uszkodzenie kontrolera dysków sata ew może kabel jest połamany ;].

Kabel jest full wypas, nówka sztuka nie śmigana (3 kable sprawdzałem;) z tym kontrolerem… też mi się gdzieś o uszy obiło… da się to jakoś naprawić?

widać tam jak na mój gust, że w ciągu tygodnia było 9 ostrzeżeń, 42 błędy i 5 krytycznych(wszystkie jako źródło mają podane Kernel-Power)

oczekujesz konkretniejszych informacji?

Teraz tak. Podaj przykłady błędów krytycznych (z kodem błędu). I przy okazji - tak na próbę - sprawdź plan zasilania. Jeśli masz zrównoważony - to daj "Maksymalna wydajność: (czy jakoś tak).

nie wiedziałem o co dokładnie chodzi więc pokopiowałem wszystko :wink:

BugcheckCode 10 

  BugcheckParameter1 0xf8 

  BugcheckParameter2 0x2 

  BugcheckParameter3 0x1 

  BugcheckParameter4 0xfffff800028e0418 

  SleepInProgress false 

  PowerButtonTimestamp 0

I potem 4 takie same

BugcheckCode 0 

  BugcheckParameter1 0x0 

  BugcheckParameter2 0x0 

  BugcheckParameter3 0x0 

  BugcheckParameter4 0x0 

  SleepInProgress false 

  PowerButtonTimestamp 0

Poważne te problemy?

Dokładnie tak zrobiłem i zobaczymy.

Zbyt dokładnie. Chodziło mi o opis błędu z identyfikatorem zdarzenia.

Po to nie wiem, ale uwaga! Po 3 miesiącach rozwiązałem problem :smiley:

Pomogła mi aktualizacja BIOSu z wersji 3.4 do 3.8 :smiley:

Ale na 1 dzień… włączyłem kompa w następny dzień i już jest to samo… Jakieś dalsze propozycje?