Błąd przy akutalizacji do 8.1

Witam, chciałem dziś w końcu zauktualizować windowsa 8 do 8.1, pobrałem pliki ze sklepu, wszystko pięknie się instalowało do momentu okna z weryfikacją sms - wpisałem kod, który mi wysłali pojawił się napis czekaj - i tak czekałem z 20 minut i w końcu zrestartowałem kompa, za drugim podejściem było to samo, gdy po trzeci raz zrestartowałem kompa system przywrócił poprzednią konfigurację i wyskoczył błąd że nie można było zakutalizować systemu - kod błędu 0x1900101 - 0x40019.

 

Co mogło spowodować ten błąd i jak mam teraz zaktualizować system ?

Spróbuj tak:

Co do Windows Update to pewnie uszkodzony jest folder  SoftwareDistribution , trzeba zmienić nazwę tego folderu na SoftwareDistribution- w trybie awaryjnym. To rozwiąże problem z updatem i od tego bym zaczął.

 

Potem uruchom normalnie komputer. Naciśnij na klawiaturze Logi Win + R, w uruchom wpisać ms-windows-store:WindowsUpgrade i spróbuj znowu z update’tować.

Zrobiłem tak jak napisałeś, i teraz błąd wyskakuje odrazu przy próbie pobrania ze sklepu.

Jaki błąd i jaki kod błędu ?

 

Na stronie Microsoftu jest informacja, żeby użyć programu WindowsUpgradeAssistant.exe i odinstalować aplikacje, które są niekompatybilne, następnie spróbować zaktualizować ponownie. 

Nie można ukończyć instalacji systemu Windows 8.1 - Wystąpił problem i nie udało się ukończyć instalacji systemu Windows 8.1 - tylko tyle.

 

WindowsUpgradeAssistant.exe - skąd to pobrać? Bo po wpisanie w google wyskakują jakieś stare linki i nie ma nic od microsoftu.

Tutaj powinno być:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/upgrade-assistant-download-online-faq