Błąd przy instalacji Intel VGA Driver - Lenovo Z50-70


(Daajay1) #1

Siemka, kupiłem sobie laptopa Lenovo Z50-70 bez systemu operacyjnego. Zainstalowałem Win 7 ale niestety płyta ze sterownikami była do 8.1. Pobrałem ze strony producenta sterowniki zainstalowałem do Chipsetu, IRST, ME, i przy instalacji do Intel VGA Driver wyskoczył błąd że mój system nie spełnia minimalnych wymagań do tego oprogramowania. Pobrałem wersję Win 7 32 bit więc powinno działać(pobierałem wszystko ze strony Lenovo). Co mam robić bez tego nei zainstaluję sterowników do Nvidii. :frowning: Pomoże ktoś obeznany w temacie?


(MacGregor) #2

Pobierz odpowiednie sterowniki ze strony producenta ew. intel z odpowiednią wersją systemu. Pamiętaj że architektura też jest bardzo ważna (x86, x64)


(Daajay1) #3

Problem w tym że pobrałem wersję 32 bit dla 32 bitowego systemu i nie działa. :confused: Tak samo jak 64 bit. Co do sterowników ze strony intela to chodzi o takie:  https://downloadcenter.intel.com/download/22533/Intel-Graphics-Drivers-for-Intel-Core-Pentium-and-Celeron-Processors  czy jakieś inne, proszę o podlinkowanie. :slight_smile:


(JeyJey) #4

Pozwól, aby WU pobrał ci sterownik. W men. urządzeń prawym na kartę, aktualizuj > wyszukaj automatycznie.


(Daajay1) #5

Windows Update nie mogę włączyć ponieważ nwm nie chce się połączyć z liveboxem/ :confused:


(MacGregor) #6

 

Każesz komuś instalować sterowniki przez WU? Toż to najgorsza rada jaką słyszałem. Nie dość że ograniczają osiągi sprzętu tu w dodatku potrafią narobić niezłego bałaganu.

 

32 bit https://downloadcenter.intel.com/download/25146/Intel-Iris-Iris-Pro-and-HD-Graphics-Driver-for-Windows-7-8-8-1-32-bit

 

64 bit https://downloadcenter.intel.com/download/25143/Intel-Iris-Iris-Pro-and-HD-Graphics-Driver-for-Windows-7-8-8-1-64-bit


(Daajay1) #7

Dzięki Ci dobrodzieju mój. :smiley: Wszystko śmiga. :slight_smile: Można zamknąć. 


(JeyJey) #8

 

W przypadku Intela HD… tak.

Intel HD i osiągi? Ok, niech Ci będzie :smiley:

No i w bazie WU stery te akurat są na czasie, więc nie widzę przeciwwskazań w używaniu ich.


(MacGregor) #9

Są tak “na czasie” że nawet nie mają GUI do sterowania grafiką. A przez osiągi miałem na myśli ograniczanie wersji OpenGL czy nawet DX. Z resztą jest sporo gier działających na tych kartach a nie każdy wymaga od gry tylko rozdzielczości 4k i AA x16. Tak czy inaczej, dalsza dyskusja jest zbędna bo widzę że nie masz zielonego pojęcia o tym co mówisz :wink: