Błąd przy instalacji Manjaro

(Robin-Otzi) #1

próbowałem 2 razy zainstalować, ale wyskakuje taki błąd. Czy to wina sprzętu czy błąd płyty?
Live działa i Suse zainstalował się na drugiej partycji…

Masz zgłoszenie podobnej rzeczy w Apricity: https://github.com/Apricity-OS/apricity-build/issues/58 - może coś Ci to pomoże.

(FadeMind) #3

Zgłoś błąd bezpośrednio tutaj: https://github.com/calamares/calamares/issues

(Domker) #4

Próbowałeś może przed instalacją w konsoli wykonać polecenie:
mkinitcpio -p linux49
jaki rezultat będzie?

Też miałem problem z Calamares, ale to jeszcze jak powstawał i był w fazie BETA i był alternatywą dla Thus installer w Manjaro.
Problem rozwiązał się o dziwo sam jak zrobiłem partycjonowanie spod KDE Partition Manager, a w instalatorze ustawiłem tylko punkty montowania do wcześniej utworzonych partycji.

(Robin-Otzi) #5
==> Building image from preset: /etc/mkinitcpio.d/linux49.preset: 'default'

-> -k /boot/vmlinuz-4.9-x86_64 -c /etc/mkinitcpio.conf -g /boot/initramfs-4.9-x86_64.img
==> ERROR: Unable to write to /boot/initramfs-4.9-x86_64.img
==> Building image from preset: /etc/mkinitcpio.d/linux49.preset: ‘fallback’
-> -k /boot/vmlinuz-4.9-x86_64 -c /etc/mkinitcpio.conf -g /boot/initramfs-4.9-x86_64-fallback.img -S autodetect
==> ERROR: Unable to write to /boot/initramfs-4.9-x86_64-fallback.img
[manjaro@manjaro ~]$

(Robin-Otzi) #6

Próbuję jeszcze raz,
tym razem usunąłem partycję i stworzyłem na nowo z Manjaro, bo wcześniej utworzyłem ją z Suse
PS Manjaro wybrał Ext4 a Suse RFs

(Robin-Otzi) #7

taki efekt :frowning:
jednak z Suse czy Mintem nie miałem nigdy problemu…

(Domker) #8

Czyli pierwszy problem wyeliminowany.
Jeżeli chodzi o hwclock to pierwszy raz widzę taki błąd.
Wklej mi rezultat polecenia:

hwclock --hctosys --utc --debug

Błąd najprawdopodobniej wynika, że bootowany był system, który wykorzystuje “local time”.

Kiedy? Zainstalowałeś to Manjaro, czy nie? Czy można się spodziwać nieco więcej precyzji w sformułowaniach i opisach?

(Robin-Otzi) #10

No ponownie nie udało się zainstalować!
Tym razem wyskoczył błąd jak na zrzucie powyżej.
Dziwne co ma zegar do instalacji?

Cóż - potrafię tylko tyle poradzić: sprawdź czy ISO ma prawidłowe sumy kontrolne, jeśli tak, to wgraj raz jeszcze na DVD przy prędkości do 4x (chyba, że to pendrive - wówczas wgraj obraz przez dd, a nie co innego). Jeśli dalej będą błędy, to prawdopodobnie coś sknocili w Manjaro i należy im to zgłosić w bugzilli.

PS. Co ma zegar do instalacji? Być może bez prawidłowego ustawienia nie potrafi się zsynchronizować z serwerami.

(Robin-Otzi) #12

Przy próbie instalacji na innym (pustym) dysku wyskoczył taki sam błąd.
Sprawdzę jeszcze na innej płycie głównej, aby wykluczyć jej uszkodzenie…

Sprawdziłeś te sumy kontrolne? Pisząc, że wyskakuje “taki sam błąd” to który z dwu błędów, jakie pokazałeś masz na myśli?

(Robin-Otzi) #14

Jeszcze nie sprawdziłem sum kontrolnych… :frowning:
Wyskoczył błąd jak na zrzucie ekranu, hardware clock.
Sprawdzę w poniedziałek, bo to w pracy mam…