Błąd przy instalacji sterowników


(Ruler990) #1

Witam. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do mojej karty graficznej.

Podczas instalacji sterowników Catalyst wyskakuje błąd: "Setup did not find a driver compatible with your current hardware or operating system. Setup will now exit."

Sterowniki instalowałem ze strony ATI (ati.amd.com)

Moja karta graficzna to ASUS AH3650 Silent, złącze AGPx8 , Windows XP Professional.

Z góry dziękuję za pomoc.


(Kolmar) #2

Widocznie zainstalowana paczka była przeznaczona dla innego Os-a, poprostu zły sterownik ściągłeś.

http://www.download.net.pl/32/ATI-CATALYST-Windows-XP/


(Ruler990) #3

To ten sam sterownik, który ściągnąłem ze strony ATI. Więc, niestety, problem nadal występuje :confused:

Jest też taka sprawa, że na samym początku zainstalowałem sterowniki z płyty dodanej do karty. Wówczas też były problemy - np. w googlach, przy wyszukiwaniu, czcionka zmieniła kolor z niebieskiego na czerwony. W grach także: były problemy z kolorami, nie dało się w ogóle grać... Czytałem na jakimś forum by zainstalować nowsze sterowniki: tak też zrobiłem, ściągnąłem ATI Catalyst 8.6, podane powyżej w linku. No i teraz mam właśnie problem z tym błędem, który wciąż wyskakuje :?


(Kolmar) #4

Próbowałeś już innych sterowników, niecertyfikowanych ??

Pobierz stery stąd http://www.omegadrivers.net/ati.php


(Ruler990) #5

Niestety, to samo.

Tak myślę, że może stary sterownik ma na to wpływ? Do tej pory używałem GeForce'a. Wymieniłem kartę bez żadnego przeinstalowywania systemu. Drivery nVidii co prawda odinstalowałem, ale może zostały jakieś pozostałości? Sam nie wiem. :frowning: No nic, chyba pozostanie mi tylko format systemu...


(Kolmar) #6

Przeczyść system (rejestr) tym narzędziem - http://www.softpedia.com/progDownload/D ... -6505.html


(Ruler990) #7

No, w końcu udało mi się rozwiązać ten problem. Poszperałem po necie, po innych forach i na jednym z nich znalazłem rozwiązanie. Jak się okazało, problem leży w wersji sterowników. Tak w dużym skrócie : każde nowsze sterowniki jakie ściągnąłem, nie pasowały, bo instalator programu obsługuje tylko karty z serii EAH3650. Tak więc, te ze złączem PCI express. Ja mam złącze agp, a więc błąd wyskakiwał. Jedyny rodzaj sterowników działających to : ATI Catalyst 8.476 Windows XP. Zamieszczę też małą solucję, co prawda nie mojej roboty, ale może ktoś z podobnym problemem jak ja się natknie i będzie jak znalazł :slight_smile:

ściągamy sterowniki z http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/vga/AT ... inxp32.zip

1.Rozpakowujemy archiwum WinRARem.

2.Wchodzimy do Menadżera Urządzeń i klikamy na kartę graficzą PPM i wybieramy właściwości.

3.Wybieramy zakładkę Sterownik i klikamy na Aktualizuj Sterownik.

4.Wybieramy manualną ścieżkę instalacji sterownika.

5.Z rozpakowanego folderu z pobranym sterownikiem wchodzimy do folderu XP_INF ( ati8476_winxp32\ati8476_winxp32\Driver\XP_INF ) i wybieramy plik CX_62444.

6.Pokaże się nam lista obsługiwanych kart graficznych przez tą wersję sterownika, z listy wybieramy model EAH3650 i instalujemy.

Tak czy inaczej, serdecznie dziękuję użytkownikom tego forum (szczególnie rokko) za próbę pomocy i rozwiązania problemu. :slight_smile: